Příjemné chvilky poblíž Berounky strávené v malebném penzionu

Dovolená může mít různé formy a je jistě pravda, že platí okřídlené tvrzení o tom, že sto lidí znamená také sto chutí. Většinou si ji však přejeme strávit v klidném prostředí, kde není nouze o rozličné aktivity. A když je takové místo v dojezdové vzdálenosti od Prahy? Pak jde určitě o zajímavý tip na letní víkend. Romantika ve dvou nebo výlet i s dětmi, tady se fantazii mantinely rozhodně klást nebudou!

Nebudete se nudit ani za prudkého deště

Rozmarné počasí? Prší, padají kroupy nebo je venku opravdu sychravo? Nevadí, v penzionu čeká perfektní zázemí pro trávení volných chvilek – procházku na nejslavnější český středověký hrad nebo do okolní přírody můžete tedy klidně odložit. Nabízí se například prohlídka vinných sklepů nebo posezení v útulné restauraci. Penziony u hradu Karlštejna mají dlouholetou tradici a přivítají nejen zamilované páry, nýbrž i rodiny s dětmi. Připravena je desítka pokojů, stejně jako parkoviště pro hosty a restaurace, která se zaměřuje především na tuzemskou kuchyni. Vychutnat si ale můžete i různé speciality inspirované Evropou, záleží na sezonní nabídce.

Hrad je dva kilometry od penzionu

Uděláte si procházku na Karlštejn, perlu mezi českými hrady? Podívat se můžete i na přilehlý zoopark, kde se chovají vzácné kočkovité šelmy, ale potkat můžete také pštrosa, výra nebo zebru. O exotiku tedy nebude nouze ani v nejmenším! Velmi dobře se budou bavit i děti, protože pro ně je připraven skákací hrad nebo jízda vláčkem. Ubytování u Karlštejna znamená klid a relaxaci, spoustu zeleně a možnost řady výletů do okolí. Lom Velká Amerika, ale také Hlásná Třebáň, kterou proslavil svým hitem také Ivan Mládek. Procházka podél Berounky, oblíbené to řeky vodáků, pak už bude jen pověstnou třešničkou na dortu.

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Nikola Vondrová