Dřevo, plast, kov… jak vybrat regál podle druhu materiálu?

Regály využijete nejenom ve firmě, ale také v domácnosti. Staly se skvělým pomocníkem, který můžete využít nejenom ve sklepě, garáži, kůlně, zahradním domku, ale také v interiéru. Tak například regály na boty v předsíni, nebo celokovové regály ve spíži, či plastové regály v koupelně. Existuje spousta druhů regálů, takže pokud si budete chtít nějaký regál pořídit, zaměřte se na to, z čeho je vyroben. Materiál totiž určuje vlastnosti daného regálu.

Dřevěný regál

Dřevěné policové regály mohou vypadat velice pěkně například v interiéru, kde je můžete využít místo klasického nábytku, jako jsou například knihovny nebo různé skříňky. Výhodou dřeva je tedy zejména estetická hodnota regálu. Nemají tak vysokou nosnost, jako regály kovové, nicméně na udržení věcí v interiéru našeho domova jsou dostačující. Dřevo nepatří mezi příliš odolné materiály, nehodí se tedy například do vlhkých prostor. Zde ale závisí také na typu použitého dřeva (masivní dřevo bude stabilnější než třeba dřevotříska.

Kovový regál

Tento materiál se může vyznačit velkou stabilitou, odolností a také vysokou nosností. Využijete jej zejména v prostorách, které nejsou obytné, protože nejsou příliš vzhledově atraktivní. Jsou velmi odolné, pokud ale budete chtít odolnost proti vlhkosti, zkontrolujte si, že regály jsou vhodným způsobem ošetřeny. Jinak je jejich údržba naprosto nenáročná. Pokud potřebujete kovový regál do interiéru, můžete zvolit takový, který je vyroben z kovaného dřeva.

Plastový regál

Plastové regály mohou mít různé barvy a velikosti. Využít je můžete kdekoli. Jsou odolné proti vlhkosti, avšak nemohou se pochlubit vysokou nosností ani stabilitou. Jejich montáž a údržba jsou ale z použitých materiálů nejsnadnější.

Skleněný regál

Sklo budeme volit do obytných částí interiérů, protože se jedná o moderní prvek domácnosti. Velmi dobře vypadá, omezena ale může být jeho stabilita a nosnost.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Podnikání a práce

Autor: Nikola Vondrová