Sedací soupravu vybírejte obezřetně. Na co se zaměřit?

Sedací souprava by měla být dominantou obývacího pokoje. Prvkem, který vždy upoutá pozornost každého příchozího bezprostředně poté, co překročí práh místnosti. Pokud to u vás doma vypadá jinak, a zdá se vám, že sedačka spíše překáží či neodpovídá způsobu plánovaného využití, udělejte si radost a pořiďte si novou. Ale po jaké variantě sáhnout, když je výběr tak pestrý? V tomto článku najdete pár skvělých tipů k dobru. Než se pustíte do výběru konkrétního kusu, důkladně si promyslete budoucí rozmístění nábytku a ostatních prvků v místnosti. Předejdete „přeplněnému“ obýváku, ve kterém není k hnutí i zdánlivě poloprázdné místnosti. Až vám domů novou sedací soupravu přivezou, nebudete tápat, kam s ní – rovnou ji umístíte tam, kde vám udělá nejlepší službu.

Tvar je rozhodující

Na čem skutečné záleží, je tvar. Například sedací soupravy do U jsou jasnou volbou do velkých místností, kde je žádoucí rozdělit prostor na více sektorů. Díky sedačce tohoto typu snadno oddělíte relaxační část od jídelní či pracovní. Chybu neuděláte ani v případě, že zvolíte rohové sedací soupravy Praha. Do menšího obýváku jsou vhodné sedačky ve tvaru L, případě „účka“ s kratším ramenem. Pokud se do vaší domácnosti nehodí ani jeden z výše uvedených tvarů, zvažte pořízení čalouněné či kožené sedací soupravy 3+2+1. Další možností je vybírat sedačky na míru.

Potřebujete postel navíc?

Jestliže u vás čas od času hosté přespí a rádi byste jim dopřáli poměrně komfortní lože, investujte do rozkládací sedací soupravy. Ačkoliv není určena jako náhrada klasické postele, pro občasné přespání je naprosto dostačující.

Záleží i na barvě a materiálu

Aby vám sedací souprava dělala radost, musí být kvalitní, komfortní a snadno čistitelná. Zároveň nepodceňujte výběr barvy – sedačka přece musí ladit s podlahou a ostatním nábytkem! Do domácností plné dětí nejsou příliš vhodné světlé kombinace, protože je na nich vidět i sebemenší flíček.

Nakupujte u prověřeného prodejce

Na sedací soupravy narazíte na každém internetovém rohu, ale spokojení budete jen v případě zavedených výrobců. Dobrou volbou je například zavedený slovenský výrobce Melli Interiery, který je na trhu přes 20 let. Sedačky si můžete prohlédnout na melli.cz

Publikováno: 18. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová