I menší děti chtějí být stylové

Snad nic na světě se nemění tak rychle, jako módní trendy, a to nejen na přehlídkových molech, ale i našem běžném životě. U některých věcí, kde čekáme delší dobu použitelnosti, je proto lepší vsadit na klasický styl a nadčasovost.

Pro menší i do školy

Děti a jejich požadavky jsou samostatná kapitola. Odvíjí se samozřejmě od toho, jak jsou staré a jaké mají zrovna aktuální hrdiny, ideální je proto vybírat oblečení i doplňky, jako je batoh nebo čepice, s nimi. Snad nejsnadnější je to u menších dětí. Jsou nenáročné a snadno ovlivnitelné, a proto může mít batůžek pro děti téměř jakýkoliv design, který je však v dětských očích líbivý. S budoucími prvňáčky už je to trochu těžší. Těší se do školy, aby se pochlubili, na spolužáky i nové zážitky a mnoho dní o prázdninách tak tráví hrou na školu, až už blízká rodina má těchto her opravdu dost. Pro ně jsou ideální školní batohy pro prvňáčky s originálním designem, který se hned tak neomrzí a zároveň udělá parádu mezi budoucími spolužáky.

Učení správného nošení

Je potřeba věnovat výběru opravdu dostatečný čas, aby byl batoh kvalitní a neničil dětem záda. Měl by tedy mít ergonomicky tvarovaná záda a nastavitelné ramenní popruhy, které jsou dostatečně široké a pomohou k tomu, aby se batoh dobře nosil. Než začne škola, může budoucí prvňák batoh využívat také na výlety nebo třeba na dětském táboře. Odlehčenou formou bychom měli dohlédnout na to, že se dítě učí nosit batoh správně, to znamená na obou ramenou, což pomáhá rozložit váhu zátěže rovnoměrně. Ideálně hned v začátku bychom měli zamezit tomu, aby si věšelo batoh pouze na jedno rameno. Pak dochází k jednostrannému přetěžování zad, z čehož mohou v budoucnu vzniknout zbytečné zdravotní problémy. Když pak začne škola, musíme se naučit kontrolovat také obsah batohu, protože děti se často chtějí chlubit vším, co doma mají, ať jsou to hračky, plyšáci nebo třeba naučné knížky. Do školy tak nosí spoustu věcí, které vůbec nepotřebují.

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Móda a krása

Autor: Nikola Vondrová