Jaké prádlo zvolit na Silvestra podle legend

Různé pověry a mýty provází člověka od dávné historie a nevyhýbají se ani moderní době. Většinou jim nevěříme a přijdou nám úsměvné, přesto stále mnoho z nich dodržujeme. Protože, co kdyby na nich byl kousek pravdy.

Mýty a legendy

Možná automaticky se leknete černé kočky, která vám přeběhne přes cestu, pod talíř na Štědrý den si dáte šupinu z kapra a na Nový rok raději ze sušáku sundáte prádlo. Drobných pověr nás provátá spousta, některé jsou známější, některé jen lokální. I spodní prádlo má ty své, tedy spíše jeho barva, kterou si oblečete poslední den v roce. Tím si určíte, co by vás v dalším roce mělo potkat, to chcete získat a po čem toužíte. Pro rok plný prosperity, bohatství a úspěchu noste žlutou. Pevné zdraví si oblečte modrou barvu, lásku a romantiku vám pomůže přivolat růžová barva prádla. Bílou zvolte, pokud toužíte po harmonii a míru a štěstí vám (údajně) zaručí prádlo červené. Tuto teorii potvrzují i v malém španělském městě poblíž Valencie, kde se oslavy Nového roku účastní právě lidí v červeném prádle, aby měli příští rok štěstí. Červená barva ale zároveň přivolá do vašeho života vášeň. Rozloučení se starým rokem v prádle červené barvy, ať už jsou to pánské boxerky nebo dámské kalhotky, je tradicí také v Itálii. V Brazílii pak oblékají s příchodem nového roku nové prádlo.

S ohledem na barvu

Barva prádla, která převažuje v šatníku, dokáže také vypovídat o tom, kdo jste. Pánské i dámské prádlo vybíráme většinou tak, aby se nám líbilo, a tedy toho o nás může hodně odhalit. Černou barvu nosí lidé praktičtí, odvážní a ctižádostiví, bílou naopak volí lidé milující přirozenost, krásu i sebevědomí. Modrá je až mystická a kreativní, žlutou si oblékají veselí a dobrosrdeční lidé a zelená značí uvolnění a nezávislost. Červená pak provokuje, je bláznivá, vášnivá a plná života. Spodní prádlo ovlivňuje náš den i to, jak se cítíme. Podle některých legend tak může ovlivnit i to, jaký bude příští rok. Možná je to jen pověra, ale přeci jen, vyplatí se zkontrolovat, jakou barvu poslední den v roce oblečeme.

Publikováno: 07. 12. 2021

Kategorie: Móda a krása

Autor: Nikola Vondrová