Proč se zbavit starého oblečení

U otázky, proč se zbavit starého oblečení vás určitě napadne hned několik odpovědí. Mezi nimi určitě zazní nemoderní vzhled, zastaralé kousky, změna váhy a celkově postavy nebo třeba jiná preference barev. Inspirujte se dalšími tipy, proč obměnit svůj šatník.

Co vám sluší

Prvním krokem pro důkladnou očistu šatníku bude zjištění, co přesně vám sluší. Ať už se jedná o váš celkový vzhled, typ postavy nebo třeba věk, je dobré vědět, v čem vypadáte naprosto skvěle. Zjistit to můžete sami, pohledem do zrcadla, nakupováním s kamarádkou nebo využijte služeb módního stylisty a poradce. Až zjistíte, co vám sluší, obnovte svůj šatník a dejte prostor jen těm kouskům, které budete nosit rádi a s grácií.

Správná velikost

Jedním z nejdůležitějších parametrů, při výběru oblečení, je zvolení správné velikosti. Ať už si kupujete dámské spodní prádlo nebo pořizujete pánské spodní prádlo do šatníku svého muže. Vždy je zapotřebí vědět přesnou velikost. U dámských kalhotek a pánských bavlněných trenýrek byste si měli dát obzvlášť záležet, aby nebyli příliš malé, ale ani velké. U dalších kusů oblečení můžete zkusit oversize módu, ale i v tomto případě je nutné řešit správnou velikost.

Kvalitní materiál

Pokud je to možné, vyhněte se umělým materiálům. U spodního prádla nebo třeba oblečení na sport je žádaná látka, která se natáhne a skvěle drží. V tomto případě nevadí ani menší procento elastanu. Vyzkoušet můžete také oblíbený modal air nebo bambusové vlákno.

Jděte s dobou

Zbavte se starého oblečení, které už vás nebaví, nepřináší vám radost a v šatníku už pro něj není prostor. Vaše oblečení musí být pohodlné, ale nebojte se jít také s dobou. Zjistěte si aktuální trendy a zkuste do svého šatníku přidat například kožený křivák, klobouk, velký šátek nebo velké sluneční brýle.

Zvyšte si sebevědomí

Stylové oblečení a upravenost vám zvýší sebevědomí. Najednou zjistíte, že se nebojíte mluvit s lidmi, držíte svou postavu rovně a nehrbíte se. Podpoříte tak nejen fyzický stav, ale také psychickou pohodu. A to za zkoušku opravdu stojí, ne?

Publikováno: 16. 05. 2022

Kategorie: Móda a krása

Autor: Nikola Vondrová