Cestovní pojištění

Otázka: Už možná máte zařízenou zahraniční dovolenou ... Ale máte už zařízené cestovní pojištění? Odpověď: Že se celou dovolenou budete válet na pláži a tak se Vám nemůže nic stát? Většina lidí se bojí uvažovat o případném neštěstí dopředu. Když potom vidí v televizních zprávách reportáže o úrazech a úmrtích českých turistů v zahraničí, myslí si, že tohle se jim stát přeci nemůže. Opak je pravdou. Nezapomeňte, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A když během Vaší zahraniční dovolené či pracovní cesty budete potřebovat lékařskou péči, první na co se Vás bude lékař ptát jsou peníze. Pokud nebudete mít čím zaplatit může se Vám stát, že Vás prostě neošetří. A na nějakou hippokratovu přísahu se odvolávat ani nepokoušejte. Navíc nemusíte mít zdravotní komplikace pouze z úrazu. V tropickém prostředí je nejen ráj pro turisty, ale i pro bakterie a viry. A poté si stačí nepatrně loknout vody v hotelovém bazénu a budete mít takovou ... echm, echm ... střevní potíže. Ti, kteří dávají přednost \"přírodní medicíně\", by si měli uvědomit, že ne všechno vypálí alkoholem. Navíc to, co lehce \"prožene\" Vás, může Vašim malým dětem způsobit velké zdravotní komplikace, které můžou končit v nemocnici nebo i hůř. Cestovní pojištění může pokrýt tyto položky:
  • Pojištění léčebných výloh - zahrnuje ošetření, hospitalizaci, léky, převoz do nemocnice. Někdy se vztahuje i na cestovné a pobyt blízké osoby, která Vás ošetřuje.
  • Asistenční služby - ty vám pomůžou vyhledat lékaře, platí léčebné výdaje. Pokud se stanete obětí krádeže, zajistí Vám zaslání peněz a pomohou s vyřizováním nových dokladů.
  • Úrazové připojištění - pokud si v zahraničí způsobíte úraz s trvalými následky, po návratu dostanete pojistné plnění. Pokud navíc máte běžné úrazové pojištění, pojistná plnění se vám budou sčítat.
  • Připojištění zavazadel - se vztahuje na osobní věci (oblečení, obuv, toaletní potřeby, kamera a další věci, které jsou vypsány ve smlouvě). Dále se pojištění vztahuje na věci, které jste si prokazatelně pořídili v zahraničí.
  • Pojištění stornovacích poplatků
  • Připojištění odpovědnosti za škodu - na majetku a zdraví, kterou způsobíte v zahraničí.

Publikováno: 04. 04. 2012

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová