Ušetřete za tisk: Přečtěte si, jak tisknout levně

Pokud často tisknete a zdá se vám, že vás tisk stojí zbytečně moc peněz, zpozorněte. Připravili jsme pro vás několik základních rad a doporučení, pomocí kterých můžete náklady za tisk výrazně snížit.

Vhodně zvolená tiskárna

Vše začíná již při nákupu tiskárny. Chcete-li z dlouhodobého hlediska ušetřit nemalou částku, připlaťte si za laserovou tiskárnu, protože právě tento typ tisku vychází v přepočtu na vytištěnou stranu nejlevněji. Inkoustové tiskárny jsou o něco levnější, ale jejich provoz vás vyjde dráž. Zároveň si vyberte model s oddělenými zásobníky. Pokud dojde barva, nebudete muset měnit celý zásobník. Pochopitelně ušetříte nemalou částku.

Ušetřete při nákupu náplní

Nabídka tonerů a cartridgí je neuvěřitelně široká. Spousta uživatelů však stále netuší, že originální náplně lze nahradit výrazně levnějšími alternativními. V případě prověřeného výrobce se nemusíte bát nižší kvality – při pohledu na vytištěný dokument žádný rozdíl nepoznáte. Levné tonery a cartridge uleví běžné domácnosti o tisíce korun ročně. Kvalitní náplně najdete například u známého prodejce Tonera.cz. Nabízí tonery Canon, HP, Xerox. OKI a další značky.

Tiskněte na nižší kvalitu

Dokumenty, které si necháváte „pro sebe“ a nekladete důraz na stoprocentní detaily, můžete tisknout v režimu nižší kvality. Pokud jde o text, rozdíl nezaznamenáte. Stačí, když tuto možnost zvolíte v nastavení tisku. A nemějte strach ani z hlášek, že „v tiskárně dochází barva“ - někdo v takovém případě okamžitě mění toner, ovšem většinou je v tom stávajícím kolem 20 % barvy.

Používejte optimalizační program

Co je to „print friendly program“? Jedná se o speciální software, jehož smyslem je úspora při tisku. Pokud jste ho nedostali společně s tiskárnou, zagooglujte.     Ušetřit můžete také oboustranným tiskem. Máte-li možnost tisknout z obou stran, dělejte to.

Publikováno: 23. 09. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: jak tisknout levně | jak ušetřit při tisku | jak ušetřit za tisk