Největší chyby při zařizování interiéru v industriálním stylu

Industry styl si zamilovali především mladí. Líbí se jim jeho otevřenost a upřímnost, a to v každém slova smyslu. Máte názor? Výborně. Jeďte na vlně industry. Dejte si ale pozor na nejčastější chyby.

Dekorace nejsou tabu

Industry styl rozhodně nepřeje květinovým věncům a sladkým serepetičkám. Jedno ale přeci jen povoleno je – a to jsou jednotlivé solitéry. Například čisté záclony bez výšivek v délce téměř na zem, které nejsou řasené, dodají celkovému prostoru jednotu a soukromí. Garnýže už ale volte strohé a bez přízdob. Solitérním prvkem v místnosti se může stát třeba vlastnoručně namalovaný obraz, který si umístíte nad gauč nebo postel.

Pozor na barvy

Industrial se rozhodně nedá definovat přílišným používáním barev, ba naopak. Barvy jako takové v něm naprosto chybí. Jsou vlastně použity jen ty základní, které tvoří také jednotlivé stavební prvky místnosti. Bílá výmalba nebo červené cihly, dřevěná podlaha, černé kabeláže a svítidla. Toť vše, co budete potřebovat. Objevit se sem tam může i šedá. Na pastelové barvy rovnou zapomeňte.

Velké prostory

Naprosto zásadní je pro industry styl použití prostorů jako typických prvků v interiéru. Pokud tedy obýváte garsonku, spíše byste se měli vydat směrem k minimalismu. Industry potřebuje a miluje rozlehlé prostory, které jen tak ledabyle zabydlí. Otevřené místnosti, které vznikly spojením několika menších, vám prospějí. Konečně budete mít doma pocit volnosti a svobody. Jste pánem svého prostoru, užívejte si jej se vším všudy.

Na pózy si nehrajeme

Je někde trubka nebo kabel? Přiznejte to. Hrdě se hlaste i ke svým názorům. Industry si na nic nehraje, nic nepředstírá. Dnes není uklizeno? Nevadí, bude příště. Nesnažte se v tomto prostoru vystavovat nic, co s vámi nesouzní. Nevhodný dárek prostě pošlete dál, nejste povinni jej u sebe doma vystavovat. Ne je to, co vás tento styl učí.

Industry není jen styl bydlení, je to životní styl, filosofie. Užijte si ji se vším všudy.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová