Jak vybrat trampolínu: Proč preferovat kvalitu před nízkou cenou?

Slíbili jste dětem, že jim na zahradu pořídíte trampolínu? No jistě, přece je nechcete ochudit o jednu z nejlepších venkovních atrakcí vůbec. Současná generace rodičů si mohla o superzábavném prvku nechat jen zdát, v minulosti nebyly trampolíny rozšířené a cenově dostupné ani zdaleka jako dnes. S širokou nabídkou bohužel úzce souvisí i jisté riziko – pokud se na trampolíně rozhodnete ušetřit, mohla by vás nepříjemně překvapit mrzká kvalita provedení daného produktu.

Pozor na podezřele nízké ceny

Vybrat trampolínu není jednoduchý úkol. Všude jich je plno, a to nejen na internetu, ale také v supermarketech. Hledačům nejnižších cen se při pohledu na některé neznačkové trampolíny rozzáří oči, vždyť tři tisíce za trampolínu o průměru 305 cm vypadá jako obchod století. Nízká cena je logicky vykompenzována na ošizeném materiálu.

Na co se zaměřit?

K nedostatkům nekvalitních trampolín patří méně kvalitní materiály, menší průměr a síla trubek a v neposlední řadě méně „U“ noh. A jsou to právě „U“ nohy, které zajišťují stabilitu konstrukce. Velmi často také není dostatečná ochranná síť. Měla by mít osm podpěrných trubek vedoucích až na zem – nikoliv pouze šest krátkých trubek – takové provedení může být paradoxně nebezpečné. Spousta nekvalitních trampolín pochází od polských prodejců, případně od českých prodejců, kteří je z Polska nakupují (tzn. především z oblasti Ostravy, Českého Těšína, Bohumína atd.). Chcete-li mít doma trampolínu, na které si vaše děti zadovádí, aniž by jim hrozilo jakékoliv zbytečné nebezpečí, raději se výrobkům pochybné kvality vyhněte.

Bezpečnost dětí především!

Značková trampolína s ochrannou sítí sice stojí o něco více než nejlevnější zboží, ale jaký rodič by šetřil na bezpečí svých dětí? Navíc – solidní konstrukce vydrží o poznání déle. Nekvalitní trampolínu byste museli tak či tak rychleji vyřadit a pořídit místo ní další. O úspoře tak nemůže být řeč.

Publikováno: 06. 02. 2018 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: jak vybrat trampolínu | trampolína s ochranou sítí