Jak může fotovoltaika chránit váš rozpočet před rostoucí inflací?

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Zlato nebo kryptoměny? Riskantní hra s nejistým výsledkem. Máme něco lepšího, investujte do fotovoltaického systému a získejte státní dotaci až 301.500 Kč.

Máme konkrétní návod. Inflace v Česku stoupla na téměř 17 procent. Čechům se tak začínají ztenčovat úspory ležící na účtech. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v únoru 16,2 % (v lednu 15,7 %). Investování během období vyšší inflace může být složitější a zneklidňující. Na co vsadit, když se chcete ochránit před inflací?

Máme konkrétní návod Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, jsou nemovitosti. Ale ještě výhodnější se v tuto chvíli jeví investice do fotovoltaického systému. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám. Je ale třeba nepodcenit kondici střechy a hlavní faktor je správný výběr instalační firmy.

Již nyní existuje spousta nezávislých fotovoltaických expertů a srovnávacích serverů, jako třeba Fotovolty.cz. Investujte do fotovoltaického systému a získejte státní dotaci až 301.500 Kč Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím?

Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, je investice do fotovoltaického systému. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám. Investice do fotovoltaiky s dotací až 301.500 Kč nemá v toto chvíli konkurenci. Současně se stanete energeticky nezávislými, snížíte si své platby za energie a v budoucnu budete vydělávat po dobu až 25 let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky.

Při současných cenách elektřiny a dotačních podmínkách, je možné počítat s návratností investice do fotovoltaického systému v horizontu čtyř až pěti let.

Publikováno: 14. 04. 2023 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Jana Novotná