Kdo šetří, má za tři. Ale jak ušetřit při tisku?

Tisknete desítky stránek týdně, nebo snad ještě více? V tom případě vás z dlouhodobého hlediska tisk vychází na nezanedbatelné peníze. Přitom stačí dodržet několik základních pravidel, díky kterým lze náklady minimalizovat a ušetřit až tisíce korun ročně. Budete-li se držet následujících doporučení, vaše peněženka si uleví.

Tiskněte na horší kvalitu

Používáte nastavení kvality tisku? Pokud ne, měli byste začít. Možná máte jako výchozí volbu nejvyšší kvalitu, což v případě některých dokumentů není nutné. Změny na horší kvalitu si přitom ani nemusíte všimnout. A pozor - například na „černobílý“ režim byste měli tisknout i v případě, že dokument neobsahuje žádné barevné prvky. Důvod je prostý – vyhlazování okrajů písma je příčinou větší spotřeby barvy.

Nakupujte alternativní tonery

Využíváte levné náplně do tiskáren? Měli byste začít, neboť právě na ceně tonerů a cartridgí závisí celkové náklady ze všeho nejvíce. Nejdražší jsou originální barvy, které pochází z produkce výrobců tiskáren a jejich oficiálních partnerů. Mnohem levnější jsou tzv. alternativní náplně. Vyrábí je jiní výrobci a stojí zlomek toho, co originální produkty. Dejte si však pozor na kvalitu a nakupujte pouze tam, kde vám garantují prověřené zboží. Kolik vás bude stát? Podívejte se např. na tyto tonery Canon a udělejte si obrázek sami.

Používejte speciální software

Co byste řekli na to, kdyby vám někdo umožnil ušetřit až 75 % z ceny náplně? Slibují to vývojáři speciálních softwarových aplikací, jako je např. InkSaver. Tento konkrétní program je placený, ale investice by se vám měla poměrně rychle vrátit. Případně sáhněte po neplacené variantě, která vám také přinese nemalou úsporu. Další možností je tisk dokumentů se speciálním ekonomickým fontem. Vygooglujte si „ink-saving fonts“ a vyberte si!

Publikováno: 25. 04. 2018

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: jak tisknout levně | jak ušetřit při tisku | levný tisk