Jak voskovat a leštit auto? Pravidla, díky kterým zachováte lak svého vozu dokonalý

Podstupování pravidelného detailingu vám bezesporu zajistí opravdu krásný stav vašeho vozidla. Jenže ne vždycky je na tuto proceduru čas. Aby člověk nemusel tolikrát do roka renovovat lak auta, stačí se držet několika pravidel, kterými se skvělá visáž vozidla zachová. Dobrou volbou by byla samozřejmě i tradiční fólie, ale o dokonalý lak na autě se postará i tradiční vosk. Jen tedy jeho nanášení je trochu pracnější a náročnější.

Náročná příprava předchází celé proceduře

Stejně jako lidé občas dochází do kosmetických salonů na nejrůznější procedury, i vozidla na takové zákroky jednou za čas musí. Nemusíte však nutně navštěvovat salon, když kolem něj neprojíždíte denně, stačí nanášet vosk svépomocí. Jak ostatně bylo zmíněno, mluvíme o jednom ze způsobů, jak udržet lak na vozidle dokonalý. Pokud si však myslíte, že nanášení laku na auto bude záležitostí chvilkovou, pak se pletete. Voskování je poměrně náročné a předchází mu hlavně dobrá příprava. Dejte si pozor hlavně na zanášení okolními nečistotami, které mohou vaši práci znovu vrátit na začátek.

Zakryjte plastové části

Aby bylo nanášení vosku řádné a nezpůsobovalo vám to další problémy, které by vám vaši práci jenom prodloužily, před nanesením první vrstvy zakryjte veškeré plastové části. Nanesení vosku může automobil zbavit viditelných škrábanců nebo kontaminace (tedy alespoň na první pohled). Na plastových částech toho však mnoho neudělá. Spíše jim může uškodit. Proto popadněte do rukou tradiční papírovou pásku, kterou po nanesení vosku velmi snadno odstraníte jedním tahem.

Vždycky mějte čisté nástroje

Ať už se rozhodnete voskovat své auto jakýmkoli způsobem, respektive s jakýmkoli nářadím, měli byste mít vždycky čisté nástroje. Čistota nástrojů především – říkají nejen servisní technici, ale také odborníci na detailing vozidla. Je to podobné, jako když natíráte stěny v místnostech – také si nemůžete dovolit, aby byl štětec špinavý nebo plný vypadaných štětinek, jež by zůstaly na čerstvě natřených zdech.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Auto/moto

Autor: Nikola Vondrová