Tandemové seskoky jsou adrenalin, který musíte zažít

Adrenalinové zážitky nejsou pro každého. Důvodem nemusí být nutně strach samotný, ale také například zdravotní stav. V případě ale, že máte srdce v pořádku, nebojíte se riskovat a toužíte okusit něco nového, pak jsou tandemové seskoky padákem tou nejlepší volbou pro vás.

Kde se to vůbec vzalo?

Historie tohoto sportu sahá až do desátého století, konkrétně do samotné Číny, kde se padák využíval pouze k seskokům z drobných výšek. První úspěšný tandemový seskok padákem se konal v roce 1977 na Floridě a o dvanáct později se něco podobného událo i u nás, v tehdejším Československu. Netrvalo to ani tak dlouho a popularita této adrenalinové atrakce se rozšířila do celého světa. Dnes můžete v Česku najít řadu firem, která tyto zážitkové skoky zprostředkovává.

Co vás čeká

Ještě, než se hrdě vydáte vstříc výšinám, musíte si projít dvacetiminutovým přípravným tréningem, kde se dozvíte všechny potřebné informace týkající se seskoku a seznámíte se s vaším parťákem. Tandemové seskoky padákem se vykonávají ve společnosti zkušeného parašutisty, ke kterému jste po celou dobu připoutáni speciálním postrojem. Po sdělení všech potřebných informací dostanete speciální kombinézu, ochranné brýle a helmu.

Na co se musíte připravit

Vždy je dobré zkoušet něco nového, ale je potřeba znát se vlastní hranice. Seskok padákem rozhodně není pro každého, takže je nutné se pořádně rozmyslet, zda do toho půjdete. V případě, že máte například přetrvávající zdravotními potíže, je dobré se před skokem poradit se svým lékařem, který sám zhodnotí, zda byste do toho měli jít. Pokud vám ovšem zdraví nebrání a máte pro strach uděláno, cena toho zážitku se pohybuje kolem 3500 Kč, a to i včetně pojištění. Nezapomeňte však věnovat dostatek času výběru spolehlivé a ověřené firmy, která vám zážitek zprostředkuje.

Publikováno: 28. 07. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Nikola Vondrová