4 možnosti, jak využít virtuální realitu ve firmách

Virtuální realita se stává užitečnou součástí firemní kultury. Jak ji můžete využít ve svůj prospěch? Pojďte se podívat na nejdůležitější pilíře.

Virtuální realita pro využití ve firmách

Jeví se to jako logický krok pro celou řadu odvětví. Virtuální realita přináší přínos nejen běžným uživatelům, ale také firemní kultuře. Rozšířená realita má mnoho praktických možností využití. Pojďme si nastínit 4 nejdůležitější z nich.

Firemní vzdělávání

Školení na míru, ze kterého si všichni zaměstnanci odnesou maximum poznatků. Může se jednat o školení bezpečnosti práce, kdy se budou simulovat skutečné situace. Nebo školení na míru přímo pro potřeby vaší firmy. Zážitek z tohoto eventu bude nesrovnatelný a tím, co prezentují někteří uspávači hadů.

Oslovte své klienty

Jste majiteli cestovní kanceláře? Vezměte své klienty přímo na místo, kam se mohou jet podívat. Virtuální realita jim nabídne reálný zážitek a oni se naprosto nadchnou tím, kam mohou směřovat. Oslovte své klienty pomocí prohlídky cestovní destinace ve virtuální realitě.

E-commerce

Nakupujte a zkoušejte předměty přímo ve virtuální realitě a vyzkoušejte, zda vás to bude bavit. Nakoupit z pohodlí svého domova nikdy nebylo zábavnější!

Výzkumná činnost

Design a realizace produktu je nyní možné provádět díky virtuální realitě. Ještě předtím, než se váš produkt bude pohybovat ve fázi reálné výroby, si vychytáte případné nedostatky.

To ale samozřejmě není vše. Virtuální realita se dá využívat i k volnočasovým aktivitám vašich zaměstnanců.

Pro volný čas

Každý máme během pracovního dne chvíli času, kdy jsme méně produktivní. Tento čas je lepší přenechat aktivnímu odpočinku než se přemáhat. Stačí půl hodinky a člověk opět osvěží mozek a odpočine si. Virtuální realitu tak můžete používat například ke streamování sportovních přenosů nebo koncertů. Zážitek přímo z kanceláře. A dokonalý relax.

Virtuální realita má ve firmách velký potenciál.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Podnikání a práce

Autor: Nikola Vondrová