Kurzové sázení v ČR: Na co Češi sází nejvíce?

Není tajemstvím, že Češi mají ke kurzovému sázení velmi vřelý vztah. Ty nejodvážnější statistiky dokonce uvádějí, že si alespoň jednou za život vsadil každý třetí dospělý. A jak je to s dalšími čísly? Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co se v České republice sází nejvíce.

Sousedé se "nechytají"

Česká mentalita má do té slovenské či polské daleko. Alespoň se tak jeví dle objemu tiketů v přepočtu na obyvatele. Češi jsou ve srovnání se sousedními státy sázkařskou velmocí. Pro drtivou většinu sázkařů však nejde o nic jiného, než o hobby a dobrou zábavu. Podobně jako casinové hry či automaty zdarma.

Nejvíce se sází na fotbal

Který sport je v České republice nejoblíbenější? Ačkoliv nedáme dopustit na lední hokej, nejvíce profanděného času patří fotbalu. To samé platí i o sázení – z koláče celkového objemu sázek si kopaná ukousla necelé 2/3, přesněji 58 %. Největší české sázkovky Fortuna a Tipsport přijaly jen za loňské EURO sázky za více jak 1,6 miliardy korun. S ohledem na průměrnou mzdu jde o vskutku velkou sumu. Co se týče zmíněného hokeje, i na ten Češi sází často a rádi. Patří mu 32 % a v podstatě jde o jediný sport, který by se mohl v objemu přijatých sázek přiblížit fotbalu. Tento sport má u nás dlouholetou tradici a oproti fotbalu dokonce vyšší diváckou návštěvnost. Je tedy logické, že se hokej prodral do ústředí zájmu tipérů a zájem o něj nemůže opadnout.

A co další sporty?

Fotbal kraluje, na hokej se také vesele sází, ale co ostatní sporty? Češi přece milují téměř všechny... To sice ano, ale ze sázkařského hlediska o ně velký zájem nejeví. Tenis má pouhé 4 %, basketbal 3 % a zbylé tři procentní body náleží ostatním sportům. Varování MF: Účastí na hazardním hraní se vystavujete riziku závislosti. Sázet mohou pouze osoby starší 18 let.

Publikováno: 23. 09. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: kurzové sázení v čr