Kancelářské židle podle materiálu – plast, kůže nebo textil?

Dnes existuje nepřeberné množství kancelářských židlí a každý dává přednost jinému designu, barvě i materiálu. To záleží na celkovém pojetí kanceláře a osobním vkusu. Pokud jste zaměstnaní u nějaké firmy, tuto záležitost patrně řešit nemusíte. Máte-li však svou vlastní kancelář anebo pořizujete židli k počítači domů, pak se vám otevírá moře možností.

Plastové židle

Plastové židle patří v poslední době k velmi moderní záležitostí. Lidé si je pořizují nejen do kanceláře, ale i jídelen a kuchyní. Zvlášť se velké popularitě těší židle skandinávského typu. Mají dřevěné nohy a plastový sedák včetně opěrky z jednoho celistvého kusu. Nejčastěji jsou bílé barvy, ale sehnat se dají i šedé, černé anebo červené. Pořídit si je můžete jako jednu či více kancelářských židlí, ale i jako jídelní set se stolem. Na pohodlné sezení se dnes klade velký důraz, ať už sedíte u jídla či vypisujete faktury v kanceláři. Proto dokonale splní vaše očekávání jak v jídelně, tak u psacího stolu. Plast je odolný a snadno udržovatelný.

Kožená křesla a židle

Kůže je finančně nákladná záležitost, ovšem také známka luxusu. Pokud tedy vybavujete svou kancelář, která by měla být reprezentativní, pak tímto nákupem nic nepokazíte. Kožené kancelářské židle či křesla vydrží sloužit dlouhou řádku let. Ovšem také je nutné se o tento materiál pečlivě starat.

Koženkové židle

Koženkové židle imitují ty kožené. Najdete kancelářské židle z koženky, které působí lacině a ihned jde vidět, že jde o koženku, ale i takové, které nerozeznáte. Kvalitní koženka je opět krapet dražší záležitostí, nicméně tak hluboko do kapsy sahat nemusíte, jako u kvalitní kůže. Hledáte-li luxus, kvalitu a šmrnc, ale nechcete hodně utrácet, pak jsou tyto židle tím pravým ořechovým.

Látkové potahy židlí

Možná si myslíte, že látkové potahy budou v nevýhodě, kvůli údržbě. Nicméně opět i v této kategorii najdete levnější a dražší varianty. Ty finančně nákladnější jsou z odolných textilních materiálů. I když se nedají srovnat s kůží, mají svou výhodou. Hodí se do moderně zařízených interiérů, protože si můžete vybírat z pestré kolekce barev a vzorů a lépe je sladíte se zbytkem interiéru. Oblíbený a moderní je například patchwork.

Publikováno: 05. 06. 2018

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová