Průmyslově vyráběný i ručně opracovaný. Jak přinést prvek kovu k vám domů?

Kovové prvky v sobě ukrývají prapůvod řemeslné práce. Dovolují nám vzpomenout si, kolik generací před námi již s kovem pracovalo a jakých úžasných vynálezů a uměleckých předmětů dosáhli svou tvorbou. Jak si kov přivolat i k vám domů?

Úložný prostor nemusí být něco, za co se stydíme

Industry styl je v současné době trendy. Právě zde se přitom hovoří o tom, že je třeba vidět a používat věci takové, jaké jsou. Do domácností se tak stěhují příjemné kuchyňské prostory, kde není třeba nic skrývat. Slouží zde regálové systémy a dokonale doplňují minimalistické zařízení celého bytu. Právě regály jsou často využívány také jako designová alternativa šatní skříně. Proč věci skrývat, když jsme doma?

Pořádný kus řemeslné práce

Není to ale jen úložný prostor, kde se s prvkem kovu potkáváme. Co byste řekli na ústřední prvek vašeho jídelního nebo obývacího prostoru? Obří svítidlo vyrobené některým z lokálních řemeslníků se může skvěle vyjímat i u vás. Budete vždy vědět, že jste podpořili místního podnikatele a do domova získáte jedinečný prvek s přidanou hodnotou. Svítidla z kovu jsou v současné době top trendy záležitost. Pokud milujete osobitost a stojíte si za svým názorem, je originální designový prvek to nejlepší, co si domů pozvete.

Je libo drobnosti?

Nemusí to ale být nic velkého, co se vám doma bude skvěle vyjímat. Kovové může být i umělecké dílo, které si umístíte na zeď vašeho obývacího pokoje ve vintage stylu. Nebo se poohlédnete po nějaké skvostné kovové sošce. Opět hledejte především ve tvorbě lokálních umělců a zabývejte se přínosem pro váš prostor. Doladí, nebo rozbije jednotu, která zde panuje? Kov by v našem domě rozhodně neměl chybět. Jedná se o příjemný estetický materiál, který nabízí nekonečnou životnost. Už víte, co si domů pořídíte?

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová