Je pilotní průkaz dobrý nápad? Názor si musíte udělat sami
Tak dlouho jste se nudili, až vás napadlo, že si najdete nové hobby? Pokud vaše volba padla na létání – protože vlastnictví pilotního průkazu je v současné době „in“, pak vězte, že byste si měli předem ujasnit pár základních věcí.
Každá solidní letecká škola upravuje program na míru potřeb konkrétního žáka. Přesný letový plán si přizpůsobíte podle svých schopností a časových možností. Zkoušku teoretických znalostí složíte dle svého uvážení v průběhu praktického výcviku.
Kdo se může stát pilotem?
V prvé řadě byste měli přijmout fakt, že létání není pro každého. Pilot by měl mít létání v krvi a musí umět zachovat chladnou hlavu v nestandardních situacích. Pokud panikaříte jen při představě, že vám začne v kokpitu blikat kontrolka, která by standardně blikat neměla, raději si nejdříve rezervujte klasický vyhlídkový let. Anebo rovnou pilotování na zkoušku – získáte představu, co pilotování obnáší a vyzkoušíte si základní dovednosti. Dalšími předpoklady potenciálního pilota jsou zdravotní způsobilost 2. třídy (letecká škola vyžaduje při zápisu osvědčení od lékaře) a minimální věk 16 let. Pozor, závěrečnou zkoušku lze vykonat až po dosažení 17 let.Jak výcvik pilota probíhá?
Co má škola létání společného s autoškolou? Snad jen to, že kromě praktického výcviku budete muset vstřebat i spoustu teorie. Základy ještě před začátkem letového výcviku a zbylou část průběžně tak, abyste ji zvládli do absolvování zkoušek. Celkem se jedná o 100 hodin teoretické výuky a 45 hodin létání.
Do které letecké školy se přihlásit?
Kurz pilota soukromého letadla není sám o sobě levnou záležitostí, ale rozhodně byste si neměli školu létání vybírat pouze podle nejnižší ceny. Pamatujte, že kvalita výuky a svědomitý přístup instruktorů jsou mnohem důležitější než několik ušetřených tisícovek. Své o tom vědí špičkoví piloti z Blue Sky Service – renomované školy létání.Publikováno: 01. 02. 2018
Kategorie: Rady a tipy