Kurzové sázení: Jak hrát a vyhrát?

Češi a sport, to je jako Bonnie a Clyde. A co se týče sportovního sázení, je na denním pořádku obrovské skupiny lidí. Drtivá většina sázkařů však sype peníze na konto sázkovek a je z dlouhodobého hlediska v mínusu. Pár lidí si sázením vydělává na živobytí. Chcete se zařadit mezi ně? Nebudete to mít snadné.

Z ilegální aktivity obrovský byznys

Historie kurzového sázení se píše od 17. století, kdy ve Velké Británii sázkaři ilegálně sázeli na koňské závody. Poté se rozšířilo do zámoří a postupem času i jinde do světa. K oficiálnímu povolení sázení došlo ve Velké Británii až v roce 1961. U nás vznikla první sázková kancelář v roce 1990 (Fortuna) a druhá následovala o rok později (Tipsport). Právě Tipsport je s tisícovkou poboček současnou jedničkou na trhu. Fortuna jich má více než šest set. Tip: Zahrajte si v casině nejlepší hazardní hry zdarma a bez rizika! Češi měsíčně ročně posází téměř osm miliard korun. Sázkařům se však do kapes vrátí pouze pět a půl miliardy. Tedy dle oficiálních statistik, které nezahrnují některé specifické kategorie. Ve skutečnosti je objem prosázených peněz mnohem větší.

Internet sázení usnadňuje, ale zvyšuje riziko závislosti

Revoluci ve světě sázení rozpoutal masivní nástup internetu. Ověřené sázkové kanceláře mohou nabízet služby každému bez ohledu na to, kde se právě nachází. Stačí se připojit k internetu a vytvořit tiket online. A právě v tom tkví jedno z největších úskalí – většina sázkařů vše méně promýšlí, více riskují a sází větší počet tiketů. S neomezeným přístupem do světa sázek jde ruku v ruce i vyšší riziko závislosti.

Úspěšní sázkaři se ve sportu vyznají

Ale jak na kurzové sázení, abyste byli dlouhodobě v plusu? Oproti klasickým hazardním hrám nehraje roli pouze náhoda a štěstí, ale také množství jiných faktorů. Šanci na úspěch mají sázkaři, kteří mají ve sportu dokonalý přehled a umí zpracovávat informace. Ale pozor – bookmakeři mají vždy náskok.

Publikováno: 22. 06. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová