Co všechno potřebuje školák do prvního ročníku základní školy?

Máte doma budoucího prvňáčka a nejste si jistí, co všechno bude první rok potřebovat? Kvalitní batoh bude asi nejdražší věc, do které budete muset investovat. Na co si dát při výběru pozor a jaké další pomůcky určitě nesmíte opomenout?

Batoh

Zvažujete, zda pořídit školní batoh, nebo aktovku do školy? Prvňáčky a druháky většinou typicky vídáme s aktovkou. Aktovky však nutně nesplňují kritéria zdravého batohu, proto školní batoh klidně pořiďte už do první třídy.

Zejména je důležité, aby dobře seděl a nezatěžoval tak záda dítěte.

Batoh by měl mít polstrovaný zádový panel i ramenní popruhy. Neměl by také být příliš nízko – nanejvýš v linii boků. Krom toho je dobré, aby měl bederní pás, který přesune většinu hmotnosti z ramen na bedra a pomůže tak se vzpřímeným postojem.

Svačinový box

Svačinový box je občas opomíjená část výbavy, jelikož se může zdát, že v tašce zabere příliš mnoho místa. Nechávat však svačinu jen v alobalu nebo v sáčku může vést k tomu, že zašpiní vnitřek batohu. Zejména pokud kupujete nový, je lepší trochu místa obětovat.

Existuje celá řada modelů, ze kterých si můžete vybrat. Některé svačinkové krabičky mají přihrádky na zeleninu a ovoce, jiné dokonce i zabudovaný příbor.

Každý žák potřebuje dostatek energie na to, aby se ve vyučování mohl soustředit, proto koupi svačinového boxu určitě nepodceňte.

Školní potřeby

Jako poslední zbývají potřeby z papírnictví. Mezi školní potřeby, bez kterých se prvňáček rozhodně neobejde patří:

· pouzdro

· psací potřeby

· guma

· strouhátko

· nůžky

· pravítka

· sešity

· složky

Pravděpodobně také budete muset nakoupit pomůcky pro výtvarnou výchovu ­– výkresy, vodové barvy apod.

Nástup do prvního ročníku může být velice stresující nejen pro děti, ale i pro rodiče. Jak se však říká „připraveným štěstí přeje“. S těmito základními věcmi si určitě pro začátek vystačíte. Navíc s nástupem do školy dostanete daleko detailnější instrukce od samotných učitelů.

Publikováno: 02. 06. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová