Vojenská, péřová, nebo sportovní zimní bunda? Nechte si poradit!

Bez hřejivé bundy zimu přečkáte jen s velkým sebezapřením. A proč byste také měli? Investice do kvalitní zimní bundy je na několik let dopředu. Pánská zimní bunda z kvalitního materiálu přečká i několik zim. Za takovou bundu se vyplácí si i nějakou tu korunu připlatit. A na základě jakých parametrů vybrat tu pravou? Poradíme vám v následujícím článku.

Bez zimní bundy to nepůjde

Zimní bunda má své místo v dámském i pánském šatníku. V závislosti na materiálu skvěle zahřeje a v kombinaci se správným střihem a materiálem se může stát i výrazným módním doplňkem. A jaké existují možnosti?

Jakou bundu zvolit?

Ty tam jsou doby, kdy se naši dědové v zimě oblékali jen do neforemných kabátů. Móda od té doby naštěstí udělala hodně velký skok. Například obchod Bolf ve své nabídce má zimní bundy hned několika stylů. Zimní bundy krátké, dlouhé, prošívané, s kapucí, koženkou i kožíškem. V portfoliu e-shopu však najdete i bundy vojenské, sportovní a dlouhé pánské parky.

Vyznáte se v termínech?

Obzvláště při výběru zimní bundy na e-shopu se někteří zákazníci mohou ztrácet v termínech. Pojďme si je proto ujasnit. Například pojem vojenská zimní bunda obnáší bundu v army stylu s podšívkou. Nejenom vojáky tak chrání před větrem, vlhkostí i chladem a i v náročných podmínkách umožňuje dobrou pohyblivost.

Bundy sportovní, péřové a s kožíškem

Bundy sportovní zase bývají hřejivé a lehké. Svého nositele nejenže nijak neomezují v pohybu, ale také zamezují jeho pocení. K tomu skvěle kopíruji křivky těla, zkrátka, zvolíte-li správnou velikost, nikde netlačí a nepřekáží.

Pánské parky

Něco mezi bundou a kabátem je pánská parka, tedy jakási zkrácená verze kabátu a prodloužená verze bundy. Většinou s kapucí a na zip.

Zvolte správnou velikost

Plánujete-li zimní bundu nakoupit přes e-shop, nepodceňujte správné určení její velikosti. Ta nemusí být totožná s velikostí, na niž jste zvyklí při nákupech v kamenných obchodech. Při výběru se proto zaměřte na tabulku velikostí, kterou najdete na stránkách jednotlivých značek a výrobců.

Dobře se změřte!

Na již zmiňovaném obchodu Bolf se k ní dostanete po rozkliknutí jakéhokoliv z nabízených produktů. Spolu s intuitivním návodem, jak si velikost změřit. A počítejte také s tím, že pod zimní bundu patří několik dalších vrstev oblečení, jako jsou nátělník, tričko, mikina či svetr. Z tohoto ohledu je vhodné zimní bundu si pořídit zhruba o číslo větší než třeba upnutější sako.

Zimní bundy podle materiálu

Poté, co budete znát svou velikost, budete moci přistoupit k volbě materiálu své zimní bundy. Ten vybírejte s přihlédnutím ke stupni jeho odolnosti vůči klimatologickým jevům. Jde-li vám o její maximální voděodolnost (nepromokavost), zaměřte se na modely z odolného polyesteru. Před silným mrazem vás pak zase nejlépe ochrání bundy péřové a s kožešinou. Hřejivé však jsou i pánské parky, bundy lemované textilními materiály a vojenské bundy s teplou podšívkou.

Jakou barvu?

Klasikou je samozřejmě černá, šedá, hnědá a černá. Ale také khaki a maskáčová. Nebo se chcete více odvázat? Pak zvolte módní červenou, žlutou, růžovou či modrou. Nebo vyloženě pestré barvy, kterými stoprocentně přebijete zimní šeď. Možné však jsou i extravagantní lesklé i matné materiály. A pokud budete chtít být vidět dobře vidět, třeba na lyžařské sjezdovce, pořiďte si bundu neonovou.

S čím zimní bundu kombinovat?

V tomto ohledu mají muži poměrně velkou volnost. Zimní bundu si mohou obléknout k džínům i obleku. Ke každodennímu nošení tak lze doporučit bundu péřovou i populární parku. V každém případě je vhodné zimní outfit doplnit vhodnou zimní obuví.

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Móda a krása

Autor: Nikola Vondrová