Umělé vánoční stromky nerozeznáte od živých stromků

Už jste slyšeli o nové technologii výroby? Umělé vánoční stromky ze 3D jehličí jsou jedinečnou možností, jak si domů pořídit dokonalý stromeček, který vypadá jako živý. Na první pohled jej rozhodně od živého nepoznáte. Jak se vyrábí?

3D technologie nahrává dokonalosti

Možná i vy si přejete vánoční stromeček, který na první pohled nerozeznáte od živého. Každý rok uklízet kvůli pár týdnům hory jehličí, a ještě k tomu vědět, že kvůli našemu rozmaru museli uřezat vzrostlý stromeček. Umělé vánoční stromky mají díky 3D technologii naprosto autentický vzhled a na první pohled je od živého stromku nepoznáte. Jsou flexibilní, odolné a vydrží po mnoho let. Díky této technologii dokonce můžete umělý stromek na omezený čas postavit i do exteriéru.

Úspěch spočívá ve výrobě stromku

Zatímco umělé stromky z PVC mají tendence rychle ztrácet tvar a pružnost, nová technologie výroby je založena na dokonalosti. 3D jehličí se totiž vyrábí metodou vstřikování plastu přímo do forem. Tím je dosaženo maximální věrohodnosti a téměř dokonalé repliky živého stromečku. Jehličí vypadá jako přírodní, opravdu jej nerozeznáte od živého. Díky vysoké věrohodnosti a přirozenosti tak tento umělý stromeček naplno nahradí živý stromeček.

Původní technologie překonána

Ještě do nedávna jsme všichni mohli mít stromeček pouze vyrobený z PVC. Tento materiál byl na první pohled rozeznatelný od živého stromečku a tenká fólie z plastu navíc velmi rychle ztrácela na svém původním tvaru i vlastnostech. Tyto stromečky jsou stále na trhu, ale jejich obliba pomalu klesá a bývají nahrazeny věrohodnějšími stromky s 3D jehličím. Jedinou výhodou stromečků z PVC dnes zůstává nízká pořizovací cena. Pokud si i vy přejete krásný stromeček na mnoho let dopředu, poohlédněte se po stromcích s 3D jehličím.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová