Jak si zajistit pohodlnou matraci do každé postele?

Kvalita matrace, kterou člověk používá ve své posteli, z velké míry ovlivňuje jeho fyzické, ale také psychické zdraví. Proto není radno podcenit její výběr. Co dělat, pokud třeba doma používáte postel s atypickými rozměry, do níž lze jen těžko sehnat matrace z běžných obchodů? Podobný problém často řeší také rodiče u dětských postýlek.

Matrace na míru

Ať už máte doma klasickou postel, nebo se ve vaší ložnici nachází lůžko s trochu netradičními rozměry, vždy je dobré z hlediska kvality, preciznosti provedení a životnosti zvolit řešení v podobě matrace na míru. Jde o modely, které si objednáte u konkrétního výrobce, ten vám pak zajistí jejich dodávku, a to zpravidla do 10 – 14 dní od přijetí zakázky. Výroba matrace dle vašich požadavků je tedy sice o něco zdlouhavější, než když si ji koupíte již hotovou v kamenném či online obchodě, zato ji však budete mít přesně s těmi rozměry, jaké vám vyhovují.

Jaký typ matrace zvolit, chcete-li dobrý, avšak levný materiál?

V dnešní době existuje mnoho variant matrací do postele. Z hlediska ceny se stále asi nejvíce vyplatí pružinové matrace. V moderním hávu jsou mnohem lepší nežli v minulosti, kdy neměly zrovna dobrou pověst, a to zejména kvůli tomu, že se pružiny rychle opotřebovaly a matrace pak neposkytovaly potřebnou oporu odpočívajícím osobám.

Dětské matrace

Chcete-li ještě vyšší kvalitu, například tehdy, když hledáte špičkové dětské matrace, pak se vyplatí zvolit zejména moderní materiály, jako jsou líná, potažmo studená pěna apod. Ostatně matrace do postýlky pro malé děti je nutné vybírat zvlášť pečlivě. Vyplatí se modely s odnímatelnými povrchy, neboť je pak lze snadno prát v pračce. A vzhledem k tomu, že děti matrace dokážou zašpinit poměrně rychle, je možnost sejmutí vnějšího potahu a jeho vyprání ideální variantou.

Publikováno: 18. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová