Jak postavit boudu pro psa?

Chcete si postavit boudu pro psa? Pokud ano, zde vám prozradíme některé informace, které oceníte, než se ještě do stavby psího přístřešku pustíte. A ještě něž to uděláte, prověřte, v jakém stavu je vaše aku nářadí. Nehodila by se vám nová baterie do vrtačky? To abyste nemuseli x-krát přerušit stavbu boudy kvůli nabíjení.

Nejprve si zvolte velikost

Má-li přístřešek pro psa dobře sloužit, musí mít zejména odpovídající rozměry. Správnou velikost psí boudy zvolíte tak, že si pečlivě změříte výšku svého pejska. Ta se měří od nejvyššího bodu jeho zad. Změřenou výšku pak vynásobte číslem 91,5. Spočítaný výsledek vám pak určí množství čtverečních centimetrů, které váš čtyřnohý přítel bude nutně potřebovat k tomu, aby se bez problémů vyspal a současně si dokázal svůj dřevěný přístřešek dostatečně vyhřát.

Rozměry vchodu jsou také důležité

Vchod do psí boudy je rovněž důležitý. Správně by měl být vyšší pouze o pět centimetrů, než je samotná výška vašeho pejska v kohoutku. Totéž platí o rozměrech šířky, i šířka by měla být pouze o pět centimetrů širší, než jsou nejširší části psa. Míra pěti centimetrů má být zachována také uvnitř boudy. Výška stropu v psím přístřešku by taktéž měla být o pět centimetrů vyšší, než je výška sedícího psa.

Psí bouda by neměla být ani velká, ani malá

Psí bouda by měla mít ideální rozměry, což v praxi znamená, že by neměla být ani velká, ani malá. Příliš velkou boudu totiž žádný pes svým tělesným teplem nevyhřeje. Zároveň by psí bouda měla být dostatečně prostorná, aby se v ní pejsek dokázal pohodlně a bez problémů otočit.

Jaký materiál budete ke stavbě psí boudy potřebovat?

K výrobě psí boudy je nejlepší použít smrkové dřevo. Tloušťka stěny by měla být 28 milimetrů, tloušťka podlahy pak 19 milimetrů. Na střešní krytinu vám postačí koupit si pískovanou lepenku nebo asfaltovou lepenku. Asfaltová lepenka se dneska prodává většinou v červené nebo v zelené barvě. Pokud si budete chtít psí boudu natřít, doporučujeme pořídit si lazurovací laky.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: jak postavit boudu pro psa | stavba boudy