Hromadit zážitky, nebo peníze?

Stojíte před důležitým rozhodnutím, zda si objednat dovolenou, nebo zda se raději dát směrem investice svých vydělaných financí? Aktuální dění ve světě se přiklání spíše k prvnímu, ale pojďme přemýšlet nahlas, co je lepší. Ne rozumnější, ale lepší.

Když se vydáte na cestu

Když se rozhodnete pro cestovní kancelář a své finance investujete do zážitků, budete mít možnost poznat celou řadu míst na naší zemi. Váš život už nikdy nebude stejný. Získáte nadhled nad životem, lehkost bytí, umění na věcech nelpět. Naučíte se dobře improvizovat a setkáte se s celou řadou nových lidí, mezi kterými si najdete své nové přátele. Zda to bude Estonsko, nebo třeba Itálie, přitom vůbec nehraje roli. Vydejte se tam, kam vás to láká.

Raději budu investovat

Když se rozhodnete své peníze raději ponechat na účtu, můžete se vydat cestou investování. Například zajímavý obchod můžete realizovat se zahraniční měnou. Forex sice zažívá v posledních měsících turbulentní časy, třeba ale budete mít štěstí a podaří se vám dobře investovat. Z této zábavy se po čase stane jistě i váš trvalý koníček, nebo také zaměstnání. I zde, podobně jako u cestování, existuje riziko, že uděláte něco špatně. Stále proto stůjte nohama na zemi.

Pro a proti jednotlivých řešení

Když se vydáte na cesty, na první pohled peníze vydáváte. Nikdo ale neříká, že při delší cestě se nemůžete podívat po nějaké zajímavé sezónní práci. Nakonec si tak z cest můžete přivézt stejně tolik peněz, kolik byste vydělali investicemi. Budete ale bohatší o reálné zážitky. Během investic vás bude svazovat neustálá nutnost zůstat v místě svého bydliště. Pokud je to ale vaše cesta, je jen na vás, ať jste šťastni.

Každý může investovat své peníze dle svého vlastního úsudku. Jedno je jisté – na konci naší cesty budeme opět jen a jen my. Bohatství si s sebou na druhý břeh nevezmeme.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Nikola Vondrová