Společný dárek pro babičku a dědečka

Přemýšlíte, jaký dárek koupíte k Vánocům babičce a jaký dárek dědovi? Udělejte to jednoduše a kupte jeden dárek, který potěší oba – tedy dárek, který mohou užívat společně. Takových dárků existuje nespočet. Přinášíme vám tipy, které vás možná osloví. A rozhodně nejde pouze o balíček různé kosmetiky či potravin. Při výběru dárků zvažte i životní styl babičky a dědečka. Existují poměrně mladé babičky anebo starší, ale vitální. Také zvažte, zda mají s dědou společného koníčka – třeba jestli rádi cestují. V takovém případě se pak hodí třeba dovolená v Chorvatsku či někde jinde. Pro babičku a dědečka, kteří volný čas tráví spíš doma, by tento typ dárku vhodný nebyl, ale i zde existují nepřeberné možnosti.

Krabice s knížkami

Pokud babička a děda tráví většinu času doma či na útulné chatě a večery zasvětí četbě, pak jim kupte knížky. Každému, kdo má co rád. Děda dá třeba přednost detektivkám či literatuře faktu a babička kuchařce či románu. Balíček s knihami je pro tento případ fajn nápad.

Pohodlné křeslo

Tento typ dárku opět využijí oba. Doma se vždy hodí mít relaxační křeslo, kde může jeden z nich luštit křížovky, číst, poslouchat hudbu. Relaxační křeslo se hodí jak v případě akční babičky a dědečka, tak v případě méně akčních prarodičů. Relaxace a odpočinek jsou zkrátka nutností.

Dovolená

Jak už jsme zmínili výše, babičce či dědovi, co rádi cestují a mají dobrodružnou povahu, můžete koupit last minute zájezd. Nemusí se jednat o dovolenou u moře, ale klidně může jít o wellness pobyt, který si užijí společně někde na horách. Masáže, koupele, rozmazlování a hýčkání spojené s procházkami po okolí.

Hrníčky

Pokud máte předem daný rozpočet a výše jmenované dárky vám přijdou finančně nedostupné, kupte něco hezkého, ale praktického. Mohou to být hrníčky s nápisy dědeček a babička. Případně zajímavé hodiny s nápisem pro babičku a dědu. Dekorativních, přitom praktických dárků je mnoho. K těm nejlepším patří:
  • hrníčky,
  • skleničky,
  • hodiny,
  • ozdobná cedulka na stěnu s věnováním,
  • kazeta na víno,
  • sada na horkou čokoládu,
  • sada s bylinkovými čaji,
  • ozdobná dřevěná krabice na fotografie.

Publikováno: 15. 11. 2018

Kategorie: Dárky a nakupování

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: dárek pro babičku a dědečka