Jak vyrobit domácí boilies, vynikající při lovu kaprů

Při výrobě boilies můžete zvolit velmi zajímavý a netradiční způsob domácí výroby. Výroba boilies jde pak velice snadno a rychle. Pokud se nechcete zdržovat pracným rolováním kuliček, zkuste zvolit třeba kostičky. Těsto si můžete uvařit vcelku ve fólii a po jeho uvaření si jej pak nakrájíte na kostičky ve vámi požadované velikosti. Výhodou je rychlá příprava, ale navíc se z něj budou ve vodě velmi dobře uvolňovat všechny použité látky. Určitě to oceníte ve chvíli, kdy chcete kapry něčím velmi rychle zaujmout a navnadit. Také se od ostatních rybářů svou návnadou dost výrazně odlišíte a nabídnete kaprům neokoukaný pamlsek.

Kostičkové boilies a přísady na 1 kg

Vezměte si 500 g pšeničná krupice, 100 g kukuřičné mouky, 100 g krevní moučky, 100 g mletých ořechů, 100 g mletého konopí, 100 g kokosových vloček a 10 vajec. Na vrch přidejte kokosové aroma podle potřeby. Jakmile pěkně vypracujete těsto a vcelku jej uvaříte pevně uzavřené a zabalené ve folii, můžete jej podle potřeby nakrájet. Kostičkové boilies se kaprům dost těžce vyplivuje, oproti tomu klasickou kuličku kapr mnohem snadněji vyplivne. Kostičky lákají kapry i svým zajímavým a odlišným tvarem. Krájené plošky kostiček u boilies ve vodě velmi dobře a rychle uvolňují aroma. Kostičkové boilies má rychlou přípravu, směs je levná a je prověřeno spoustou profesionálních rybářů.

Hotové směsi

Můžete si také vyrobit vlastní návnadu z hotových směsí, které si můžete zakoupit. Výroba boilies je pak jednodušší. Cenový rozdíl mezi levnou a dražší směsí nasvědčuje vše o jejím složení. Dražší směsi obsahují speciální suroviny, které jsou hůře dostupné. Dražší směsi na výrobu boilies mohou obsahovat speciální druhy ptačích zobů, které poznáte podle syté barvy. Dál v nich mohou být aminokyseliny s vysokým obsahem lysinu, ale i přetrávené mořské produkty nebo prvotřídní mléčné proteiny. Seženete i kvalitní rybí a mořské moučky z tuňáka, halibuta, tresky, olihně, sledě či huňáčka. Často obsahují lososový olej nebo mořskou řasu. Ty opravdu luxusní směsi obsahují i speciality jako je sušené krabí maso a kousky drcený škeblí. Dražší směsi obsahují přidané speciální látky, které zabraňují nevábné vůni ve vodě, třeba při lovu na bahnitém dně. Plovoucí boilies díky nápadnému zbarvení zase lépe zaujme kapry. Vybavte se na lov kapra vlastnoručně vyrobenou návnadou.

Publikováno: 04. 08. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: domácí boilies | jak udělat domácí boilies