Kam umístit klimatizaci?

Klimatizace je velmi užitečné zařízení, nejen pro ochlazení bytu během letního období, ale také na ohřívání bytu při mrazivých zimních teplotách. Tudíž se nemusíte bát, že si klimatizaci pořídíte na léto a v zimě se vám bude válet na půdě, nebo zůstane nepoužita. Kde umístit klimatizaci je stejně důležitá část, jako správný výběr klimatizace. Vybírat bychom měli podle ceny, výkonu, spotřeby a hlučnosti.

Mobilní klimatizace

Jelikož tento druh klimatizace, můžeme libovolně přemístit není její umístění, tak důležité jako například u nástěnné klimatizace. Hlavní je, aby chladící hadice vedla přes okno ven z pokoje. Hluku se, ale nevyhneme kvůli kompresoru, který je připevněný přímo uvnitř klimatizační jednotky. Každopádně mobilní klimatizace do bytu by měla být umístěna v pokoji, ve kterém trávíte nejvíce času. Podle vlastní potřeby se pak rozhodnete, jestli je to ideální místo a zda klimatizace není potřeba v jiné části domu či bytu. Tipy na spolehlivé značky: Dobrou volbou jsou spolehlivé mobilní klimatizace Sakura, ale také tiché mobilní klimatizace Remko.

Kde umístit nástěnnou klimatizaci?

Lze ji umístit například nad sedačku v obýváku, nebo do kuchyně. Zpravidla se instalují přibližně 10 cm od stropu. Výhodou je jednoduchá instalace a ovládání. Stavebně je však důležité její umístění, jelikož po instalaci a připevnění, je manipulace s klimatizací obtížná a časově náročná. Samozřejmě by měla být připevněna tak, aby přímo na vás proudil chladný vzduch. U nástěnné klimatizace se kompresor nachází mimo místnost, proto s hlučností není takový problém, jako u mobilní klimatizace. Tip: Klimatizace, ale také ventilátory UFO, odvlhčovače vzduchu, mobilní topidla a v neposlední řadě vibrační desky a pěchy zakoupíte v e-shopech společnosti eprofi.cz s.r.o.

Publikováno: 12. 05. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová