Tapety v interiéru a jejich pestré možnosti využití

Když se řekne tapeta, mnoho lidí si myslí, že jde jenom o pruh papíru, který se lepí na zeď. V minulosti to samozřejmě tak bylo. Doba ale pokročila a nyní, jsou tapety, které nadchnou nejenom svým vzhledem, ale i zajímavým provedením. A to výrazně rozšiřuje možnosti použití. My se na některé z nich společně podíváme.

Využijte tapetu na vaší ledničce

Ano, toto je náš první tip, který rozhodně nezklame. Pokud vám přijde, že se vaše klasická bílá lednička do moderní kuchyně příliš nehodí, zvolte toto originální řešení. Také se hodí ve chvíli, kdy už vaše lednička nepatří k nejhezčím, a podepsal se na ní zub času a pravidelné používání. V takovém případě si pořiďte stylové magnetické tapety na ledničku. Jednoduše je umístíte na plochu ledničky, a rázem je jako nová. S jinou barvou, ale třeba také i se zajímavým motivem, který vás nezklame.

Nelíbí se vám vaše dveře?

Pojďme na druhý typ. Ten se také týká vybavení vašeho interiéru. A to v podobě dveří. Ty jsou nedílnou součástí každého domu nebo bytu, a to z několika důvodů:
  • Soukromí
  • Tepelná izolace
  • Zvuková izolace
I zde může dojít vlivem stáří k tomu, že dveře už nevypadají nijak dokonale. Co v případě, kdy nemáte peníze na investici do nových? Zkuste samolepící tapety na dveře do interiéru. Opět dokonalá ukázka možné využití moderních tapet. Tím, že je nalepíte na své dveře, máte jistotu toho, že jim dáte zcela nový vzhled. Motiv, tedy spíše konkrétní dekor je opět na vás samotných.

Ozvláštněte celou zeď

I když to může vypadat jako použití klasické, rozhodně tomu tak není. A to proto, že netapetujete celý byt, ale tapetujete jenom jednu stěnu. Třeba za čelem vaší postele, nebo za vaším gaučem v obývacím pokoji. Ideálním motivem jsou zde různé fotografie, které mají ohromné rozměry a stále dobré rozlišení. Jedinečná volba, jak stěny v bytě zajímavě a hlavně moderně ozvláštnit.

Publikováno: 18. 09. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: tapety na dveře | tapety na lednici | využití fototapet