Jak na pronájem bytu bez realitky?

Sháníte nové bydlení, ale nemáte bokem dost peněz na to, abyste si mohli dovolit vysokou provizi realitní kanceláři? Případně nepotřebujete její pomoc, protože vše zvládnete vlastními silami? V tom případě se poohlédněte po pronájmu bez makléře. A my vám prozradíme, jak na to,

Jak vysokou provizi makléři požadují?

Spolupráce s realitní kanceláří má jisté výhody. Schopný makléř vám rychle doporučí levné ubytování v Praze a zajistí veškerý právní servis. Připraví smlouvy a dohlédne na to, aby vše proběhlo bez zbytečných průtahů. Na druhou stranu za realitní služby zaplatíte nemalou částku. Obvyklá výše provize se pohybuje ve výši měsíčního nájmu, ale někteří makléři vyžadují ještě větší částky. A když k tomu připočítáte zálohu, kterou po vás bude vyžadovat majitel nemovitosti, dostanete se na poměrně velkou sumu. Jenomže zdaleka ne každý má bokem několik desítek tisíc korun.

Hledejte pronájem na internetu

Ale kde se po pronájmu bez realitky poohlédnout, když většině inzertním serverům vládnou právě makléři? Většina nabídek je navíc koncipována tak, že z nich na první pohled ani nejde poznat, zda je zadavatel pouhým zprostředkovatelem, nebo nemovitost skutečně vlastní. Existují však bezrealitní weby, které se na tento druh pronájmu úzce specializují. Najdete na nich pouze nabídky na pronájem bytu bez realitky. Provozovatelé těchto serverů kontrolují zadavatele prostřednictvím katastru nemovitostí a nepoctivce dle smluvních podmínek pokutují.

Pronájem v ubytovacím komplexu

Další možností, jak sehnat pronájem bez realitky, je vyhledat pražské ubytovací komplexy. Jedním z nich je například Rezidence Topolová, která nabízí krátkodobé i dlouhodobé ubytování ze velmi příznivé ceny. A jistě vás potěší záloha ve výši jediného měsíčního nájmu. Podrobnosti najdete na www.rezidencetopolova.cz.

Publikováno: 31. 08. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: jak na pronájem bez realitky | pronájem bez realitky