Kdo vám pohlídá děti, když musíte „narychlo“ pryč?

Do podobné situace se může dostat každý a rozhodně to nic nevypovídá o tom, jaký je kdo rodič. Zjistíte, že potřebujete někam jet, ale nemůžete s sebou vzít děti. Ale protože žádná z babiček nemůže hlídat, musíte problém urychleně vyřešit a najít náhradu. Otázka zní jasně – kdo se o vaše děti postará nejlépe?

Kamarádka / sousedka

Můžete otevřít adresář kontaktů ve svém telefon a obvolat nejlepší kamarádky. S trochou štěstí bude mít některá z nich čas a o vaše děti se na pár hodin postará. Ale když už to vyjde – nehrozí, že vám to pak bude vyčítat, protože ji budou dítka zlobit? Pokud víte, že nemá dobrý vztah k dětem a hlídání nabídla jen proto, aby vám udělala radost, raději zvažte jinou možnost. Třeba vaši milou sousedku, která má přece také děti. Ty vaše už se v tom počtu nějak „ztratí“... Samozřejmě nadsázka. Sousedy berte jako poslední možnost, kdyby nic jiného nevyšlo. A to jen v případě, že dotyčnou osobu dobře znáte.

Paní na hlídání přes inzerát

Ještě, že máte internet. Na webu se to inzeráty na hlídání dětí za úplatu jenom hemží. Stačí si vybrat paní s nejlepším popiskem a je to! Nabízí se však otázka, zda jsou uvedené informace pravdivé. Do inzerátu si může každý napsat cokoliv a realita může být úplně jiná. Co když si vyberete špatně a vaše děti zažijí velmi nepříjemné chvilky?

Jistota v podobě agentury

Všechna výše uvedená řešení mají výhody i nevýhody. Kamarádka a sousedka vám děti pohlídají zdarma, paní na hlídání pak za určitý obnos. Ale pořád levněji než agentura. Jenomže v případě renomované agentury budete mít jistotu, že se o vaše děti postará odbornice s dlouhodobými zkušenostmi a potřebnou kvalifikací. A co se týče financí, nakonec to nemusí být tak „horké“. Například známá agentura Slunečnice nabízí první hlídání dětí zdarma. Vyzkoušíte si to a napříště se budete moct lépe rozhodnout. To zní dobře, nebo ne?

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová