Jak vyřešit nedostatek místa v malém bytě? Jde to snadno!

Zařizování menšího bytu či garsonky vám možná bude připadat jako hraní tetrisu. Místa není na rozdávání a musíte šetřit každý centimetr čtvereční. Jak se s tím vypořádat, aby se vám domů vlezlo vše potřebné a zároveň jste se necítili jako sardinky v konzervě? Dodržujte následující tipy a vaše bydlení bude mnohem prostornější. V prvé řadě se smiřte s tím, že do menšího bytu některé kusy nábytku zkrátka nevtěsnáte. Nechte si proto zajít chuť na prostorné letiště a obří koženou sedačku ve tvaru do písmene u

Pořiďte si menší úložné prostory

Máte doma spoustu malých věcí, které nepoužíváte, ale nechcete se jich zbavit? Ať už jde o nejrůznější sošky, figurky či jiné věci, umístěte je do krabic, nebo do úložných prostorů ve vašem nábytku. Na očích si nechejte pouze věci, které používáte každý den a chcete je mít po ruce.

Udělejte si pořádek v šatní skříni

Máte pocit, že vaše šatní skříň praská ve švech? Nechte si v ní pouze sezónní oblečení a zbytek dejte do vakuových pytlů - a šup s nimi pod postel nebo na jiné místo, kde nebudou překážet. Základním předpokladem dostatku prostoru v šatní skříni jsou ovšem vhodně zvolené dispozice nábytku. Pokud vám stávající skříň nevyhovuje a toužíte po mnohem praktičtějším a prostornějším kousku, pohlédněte se po něm na levne-skrine.cz.

Geniální řešení v podobě multifunkčního nábytku

V menším bytě přijde vhod variabilní nábytek, který lze v případě potřeby rozložit. Jmenovitě máme na mysli rozkládací jídelní stůl a sedačku. Obojí vám ušetří spoustu místa.

Skladujte směrem do stropu

Ačkoliv vás to bude svádět, abyste všechny zdi obehnali nábytkem, raději se snažte skladovat do výšky. Vyberete-li si vyšší skříně, najednou budete mít kolem sebe mnohem více místa.

Novými věcmi nahrazujte staré (nehromaďte!)

Kdykoliv si uděláte radost novým kusem nábytku nebo jakoukoliv jinou věcí, pořádně se zamyslete nad tím, zda stále budete mít využití i pro tu starou. Pravděpodobně ne, a proto ji někomu věnujte, prodejte nebo vyhoďte. Jinak se vám doma začne kupit harampádí, a tudy cesta k uvolnění prostoru rozhodně nevede.

Publikováno: 13. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová