Placené články jako tematický linkbuilding

Vybudovali jste webové stránky, ale návštěvnost není nijak valná? Nic zvláštního. Vzhledem k obrovskému množství webů je stále těžší prosadit svůj projekt v přirozeném vyhledávání. Ale co když se nechcete spoléhat na PPC reklamu? Pak budete muset zapracovat na off page SEO. Optimalizace webu pro vyhledávače je naprosto klíčová - bez ní se stránky v konkurenčním prostředí nemají šanci prosadit. A protože mezi nejvýznamnější faktory ovlivňující pořadí výsledků vyhledávání patří zpětné odkazy, měli byste se soustředit především na ně. Není přitom tajemství, že placené články jako tematicky linkbuilding fungují zdaleka nejlépe.

Co jsou to placené články a co je tematicky linkbuilding?

Pokud jste se s pojmem placený článek doposud nesetkali, vězte, že jste jich v minulosti četli již spousty. Zřejmě jste jen nepoznali, že se jedná o texty vytvořené na míru pro inzerenta. Placený článek se totiž v praxi vůbec nemusí na 1. pohled lišit od běžného redakčního článku. Může se týkat jakéhokoliv tématu, být přínosný pro čtenáře a rozhodně nemusí prvoplánově propagovat službu či produkt. Co by však obsahovat měl (jinak by neměl efekt na SEO), je zpětný odkaz. Pod pojmem tematicky linkbuilding si můžete představit publikaci placených článků na webech, které jsou tematicky úzce spjaty se zaměřením vašeho projektu. Pro představu: pokud prodáváte koberce, bude pro vás ideální propagace formou placených článků na webech o bydlení. Poskytovatel IT služeb si zase nechá vytvořit placené články v magazínech o IT.

Kde najdete nejvíce tematických webů na 1 místě?

Nechcete-li strávit hodiny googlováním psaním e-mailů majitelům webů (zdaleka ne všichni nabízí spolupráci formou publikace placených článků), zaregistrujte se na PR YARDu. Platforma spojuje blogery, influencery, inzerenty a další tvůrce obsahu / zájemce o obsah. V přehledném rozhraní si vyberete z mnoha webů a necháte si napsat placené články obsahující zpětné odkazy na váš web.

Publikováno: 19. 03. 2019

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová