Matrace a jejich typy, které byste měli znát

Velikostí a druhů matrací je na trhu už nespočet. Jak ale zvolit u správnou pro vás nebo vaši ratolest? Důležité je věnovat pozornost určitým faktorům, mezi které může spadat například i samotná váha člověka, která má vliv hlavně při výběru tvrdosti matrace. Nejhlavnějším požadavkem, který však musí splňovat, je dostatečná opora celého vašeho těla. Protože spánek je největším zdrojem energie, kterou každý den potřebujete.

Matrace 140x200, do pokojíčku i do vaší ložnice

Výběr toho správného typu pro vaše dospívající děti je dnes snadnější než kdy předtím. Tou největší výhodou je totiž fakt, že nároky teenagerů jsou v tomto směru poměrně podobné těm, které mají dospělí lidé. Základním požadavkem je, aby jejich tělo zůstalo po celou noc ve zdravé rovině. Skvělým druhem do dětských pokojů bývá převážně matrace 140x200. Nabízí dost místa pro jednoho a v krajním případě i pro dva, proto ji lidé v posledních letech hojně využívají ve svých pokojích pro hosty.

Matrace 160x200 je větší pohodlí pro jednoho

Ať už jste vlci samotáři nebo jen máte rádi dostatek místa pro sebe samé, pak je matrace 160x200 tou ideální volbou pro vás. Tento typ se k nám dostal teprve před pár lety, ale ihned se stal naprostou senzací. Při koupi samozřejmě nezapomeňte zvolit i kvalitní výplň. V dnešní době už lze sehnat i mnohem ekologičtější verze klasických výplní, které obsahují prvky aloe vera, heřmánku nebo levandule. K nákupu pak můžete rovnou přihodit i anatomický polštář pro hezčí sny.

Matrace 180x200 nabízí pohodlí pro všechny

Máte rádi pořádné letiště na spaní? Ačkoliv je matrace 180x200 typem, který si zpravidla lidé kupují do manželských ložnic, skvěle poslouží i pro jednoho člověka. Při výběru nezapomeňte zvolit i stupeň tvrdosti, kterých je na trhu dostupných celkem sedm a také materiál. Častou volbou se v posledních letech stala například paměťová pěna.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová