Úklid provozů usnadní centrální vysavače

Udržet na pracovištích čisto není jednoduché, zvlášť ve výrobních halách a průmyslových provozech. S úklidem tak na mnoha místech mohou pomoci centrální vysavače.

Po celém provozu

Nečistoty a prach jsou nedílnou součástí téměř každého provozu, kde se zpracovávají suroviny nebo se s nimi manipuluje. Mletí, broušení, řezání, sekání a další činnosti včetně balení a vážení vytváří prach, který se bez pravidelného úklidu usazuje. Když si ho nebudeme všímat, brzy nám znemožní i pracovat, proto je odsávání prachu a jeho likvidace bezpodmínečně nutné. V malé domácí dílně nejspíše použijeme běžný vysavač, ve velkých provozech bychom jich ale museli mít desítky a k nim i dostatek pracovníků. To by samozřejmě bylo velmi nákladné, firmy proto hledají jednodušší řešení, jak se o pravidelný úklid starat. Centrální vysavače zvládnou bezprašně a efektivně uklidit pracovní prostory, výrobní haly a provozy i dopravní cesty. Potrubní rozvod takového systému je po celé délce vybaven připojovacími místy a je připojen k filtrační jednotce. Pracovník, který se o úklid stará, tak jen připojí vysávací hadici k nejbližšímu připojovacímu místu a okamžitě může začít vysávat, aniž by s sebou musel nosit vysavač a starat se o zásuvky a délku kabelu. Centrální vysavač lze kombinovat také s filtrací vzduchu a dalšími typy odsávání.

I pro explozivní prach

Usazený prach navíc může představovat nebezpečí, protože představuje riziko vzniku prostředí vhodného pro výbuch. Za explozní je považován každý organický prach, zejména v potravinářském průmyslu, nebezpečný je ale i dřevní, uhelný či papírenský prach a mnoho dalších druhů. Filtrační zařízení pro explozivní prach je mimo jiné vybaveno i zpětnými klapkami, které v případě výbuchu zamezí šíření zpětné vlny do sacího potrubí a zajistí tak bezpečnost.

Čistota na pracovišti není jen o viditelném nepořádku, ale také čistém ovzduší a bezpečném prostředí. Centrální vysavače usnadní pravidelný úklid a udržení pořádku.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Podnikání a práce

Autor: Nikola Vondrová