Truhlíky za oknem po celý rok. Krása, která vás bude bavit

Většina z nás si dává na své parapety truhlíky se sezónními květinami. Na zbytek roku je stáhneme a okna zůstávají holá. To je ale věčná škoda. Jak to udělat, aby byla okna reprezentativní po celý rok?

Domov, ve kterém je radost bydlet

I přes všechny povinnosti, které v běžném životě máme, je dobré si na chvíli udělat přestávku a věnovat se dekoracím. Dokonale si u toho odpočinete a zjistíte, že vás to baví. Když již u vás proběhla rekonstrukce bytu a váš interiér má určitý styl, je dobré jej respektovat. Kuchyně na míru, nábytek, ale také dekorace by měli být v jednotném ladění i podobě. Dekorace proto volte v souladu s tím, jak působí celý váš byt. Co si dát za okna?

Vydejte se do přírody

Během procházek v přírodě si můžete zajistit dostatek materiálu pro své tvoření. Vždyť právě příroda nabízí tolik možností, jak si užít barevnost i dekorace tón v tónu. S koncem léta budete mít největší sklizňovou pohotovost. Doneste si domů několik zralých kukuřic a oloupejte je, aniž byste strhávali slupku pryč. Když slupka uschne, je součástí dekorace. Stačí do truhlíků naukládat několik kukuřic a máte o krásu postaráno. Přidejte několik zápichů z květinářství, nebo třeba makovice, a podzim máte zajištěný.

Zimní radost

Zimní dekorace si užijete. Můžete využít větvičky jehličnanů a tvořit z nich kompozice. Nezapomeňte na reprezentativní podobu borovice, nebo na jedličku. Přidejte třeba bílou hvězdu nalepenou na klacík, a ihned máte zápich. Bílé stuhy dotvoří jemnou ozdobu celého truhlíku.

A co jaro?

Předjaří a jaro si můžete ozdobit třeba pomocí suchých travin. Vhodné jsou také větvičky břízy, ze kterých si upletete copánky a ozdobíte je textilními mašlemi. Před Velikonoci si vyrobte dřevěné zajíčky ze silnějších větví. Už se těšíte na truhlíky, které vám budou dělat radost po celý rok? Vaše okna budou stále ozdobená.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová