Opakovaně plnitelné láhve na vodu mohou používat děti i dospělí

Láhve na vodu, které jsou určeny k několikanásobnému naplnění, bývají obvykle vyrobeny ze speciálního materiálu, který je zdraví neškodný. I v případě, že je k výrobě tohoto typu lahví použit plastový materiál, jedná se vždy o takový druh plastu, který podléhá náročným požadavkům na materiály přicházející do styku s potravinami a produkce takových výrobků je velmi pečlivě monitorována. Nemůže se tedy stát, že by se na trh dostaly láhve, jejich materiál by obsahoval nežádoucí či škodlivé látky. Trochu jiná je ale situace v případě PET lahví, které jsou přímo určené k prodeji balené vody.

Láhve na vodu z hliníku

Jestliže potřebujete opravdu spolehlivou láhev, která přežije i hrubší zacházení a stále zůstane jako nová, vsaďte na odolné láhve na vodu od švýcarské společnosti Sigg. Ty jsou vyráběny z kompozitního hliníku potaženého plastovým materiálem. Díky tomu jsou láhve Sigg velmi pevné, odolné vůči nárazům a deformacím, při kterých jejich povrch nepopraská jako v případě jiných typů lahví, u nichž je povrchová úprava zajištěna barvou. Extrémně odolné láhve Sigg si sebou můžete vzít na dovolenou k moři, na výpravu do hor anebo naplněné něčím tvrdším na vodu.

Opakovaně použitelné láhve na vodu i pro děti

Nemusíte se obávat naplnit láhve na vodu jakýmkoliv nápojem i pro vaše nejmenší. Jejich vnitřní povrch je totiž vyroben z tenké vrstvy plastických polymerů, které jsou při vysoké teplotě vypalovány a díky tomu velmi dobře přilnou k hliníkovému jádru láhve, aniž by se z materiálu cokoliv uvolňovalo. Láhve na vodu pro opakované plnění neobsahují škodlivé BPA, organická rozpouštědla ani nebezpečné ftaláty. Dětem navíc můžete pořídit láhev s obrázky jejich oblíbených hrdinů z televizních seriálů a nenásilně jim tak připomínat dodržování pitného režimu.

I doma můžete pít vodu

Chcete-li podpořit pitný režim svůj i svých dětí a voda, která vám doma teče z kohoutku, k tomu příliš nepřispívá, začněte svoji vodu filtrovat. K tomu vám poslouží filtrační konvice na vodu, která dokáže z kohoutkové vody odstranit nežádoucí příměsi a vy si tak budete moci dopřát nepřetržitý příjem kvalitních tekutin. Filtrační konvici na vodu si můžete pořídit také do práce.

Publikováno: 10. 08. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová