Kolika způsoby lze využít zahradní domek?

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně máte přebytečné místo na zahrádce a chcete ho zaplnit něčím užitečným. Málokoho by napadlo, že zahradní domek (naši sousedé by řekli "zahradný domček") lze využít i jinými způsoby než jako nevzhlednou kůlnu, která slouží pouze k uložení pracovního nebo zahradního náčiní. Zahradní domek skvěle plní funkci praktickou, ale také estetickou. Způsobů, jak domek využít je celá řada, avšak my jsme pro vás vybrali takové, o kterých jste možná nevěděli.

Kancelář

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří pracují z domů, můžete si ze zahradního domku vytvořit dokonce kancelář. Dobře víme, že neustále hluk dětí je při práci velmi frustrující a intenzita soustředěnosti se tím pádem snižuje, proč tedy nevytvořit místo, kde budete mít klid na práci i odpočinek? Zahradní domek vám poskytne klid a ničím nerušené ticho na dokončení pracovních povinností. Tip: Výstavbu zahradního domku, ale třeba i dřevostavby nebo chaty vám výrazně zjednoduší kvalitní zemní vruty.

Posilovna

Během letních měsíců není problém přemístit veškeré cvičební pomůcky na zahradu a pustit se do posilování. Ovšem jak to bude v zimním období? Ze zahradního domku snadno vytvoříte plnohodnotné fitko. Navíc ušetříte drahocenný prostor v domě, který zabírají činky, expandery nebo dokonce lavice na benchpress. Posilovnu však lze využít i k dalším fyzickým aktivitám, jako jsou například aerobik, tanec či meditace.

Ubytování pro hosty

Přišla k vám nečekaná návštěva na sklenici vína, ale klidný pokec se proměnil v bujarý večírek? Pokud zahradní domek dostatečně vybavíte, můžete hosty ubytovat tam. Stačí do domku zavést elektřinu, umístit pár kusů nábytku, pak už jen přidat postel a je hotovo.

Pevnost pro děti

Zahradní domek potěší i nejmenší, pokud z něj vytvoříte prostředí, kde budou mít ratolesti prostor na hraní. Každý jako malý miloval pevnosti, bunkry nebo úkryty, jen si představte nadšené pohledy svých dětí, když malou pevnost na zahradě poprvé objeví.

Publikováno: 22. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová