Kešu oříšky šokují svou silou: Jak se chovají v lidském těle?

Ořechy jsou bombou plnou zdraví. Nejvyšší výživovou hodnotu mají vlašské ořechy, plné kvalitních antioxidantů a omega-3 mastných kyselin. Zatímco se vyzdvihuje síla vlašských ořechů či mandlí, zapomíná se na kešu ořechy, které jsou výjimečné!

Co se v nich skrývá?

Kešu oříšky jsou sladké s nádechem kyselé chuti a jsou bohaté na vitamin C. Málokdo ví, že pod jejich slupkami se nacházejí toxické oleje, které mohou způsobit popáleniny na kůži, takže jsou prodávány již důkladně očištěny. Představují chutnou "náhradu" slaných chipsů a jiných pamlsků. Díky nim si zlepšíte trávení a odstraníte z těla vysoký cholesterol. Takové zdravotní výhody vám však poskytnou jen nesolené kešu ořechy. Najdeme v nich konkrétně tuk, bílkoviny, sacharidy, vodu, železo, fosfor, zinek, měď, mangan i kyselinu listovou.

Další prospěšné vlastnosti:

Mají antiseptické a antibakteriální vlastnosti, takže jsou dobré proti nachlazení nebo bakteriálním infekcím. Vitamíny a živiny mají pozitivní vliv na zánětlivé procesy v horní části trávicího traktu a odstraňují je. Rovněž poskytují pomoc při metabolických poruchách, protože normalizují hladinu cholesterolu v krvi a zabraňují vzniku krevních sraženin. Navíc jsou dobré pro posílení nervového systému.

Další účinky na zdraví

  • Podporují imunitní systém.
  • Pročišťují cévy.
  • Podporují tvorbu červených krvinek.
  • Prevence proti rakovině tlustého střeva.
  • Zklidňují nervový systém.

Když více uškodí než pomohou

Kešu ořechy se mohou zdát na první pohled ideální potravinou, která nám poskytuje zdraví prospěšné látky. Nemusí to tak být. Mají totiž vysoký obsah kalorií, proto byste měli být opatrní s jejich spotřebou, zejména, pokud máte alergickou reakci na jídlo. Neměli byste zkonzumovat více než 30-50 gramů ořechů. Při větším množství hrozí otok, vyrážka a podráždění. Takovou alergii však mohou způsobit i jiné druhy ořechů. Ačkoliv jsou nenahraditelné při léčbě kardiovaskulárního systému, jejich předávkováním si můžete poškodit imunitní systém. Seženete je například na https://nutily.cz/.

Publikováno: 01. 06. 2018

Kategorie: Zdraví a lifestyle

Autor: Nikola Vondrová