Kde koupíte matrace za skvělé ceny?

Přemýšlíte nad koupí nových matrací, ovšem investice se vám zdá až příliš vysoká? Pravdou je, že kvalita si vyšší náklady prostě vyžaduje. Na druhou stranu naprostá většina obchodníků pravidelně pořádá prodejní akce, které umožní nákup kvalitního zboží za výhodnější ceny. Je tak výhodné tyto akce sledovat a nepromeškat koupi levné matrace.

Pro děti je zdravý spánek zásadní

Bez kvalitní matrace není kvalitního spánku. Tak by se dal ve stručnosti shrnout postoj odborníků k tématu matrace vs spánek. Odborníci z oblasti ortopedie se shodují na tom, že s výběrem kvalitní matrace je důležité začít již v raném věku dítěte, kdy se páteř vyvíjí. Nejen proto, že děti jsou v neustálém pohybu, ale zejména proto, že tráví v posteli mnohem více času než dospělí, by měla být jejich matrace vysoce kvalitní. Musí tělu poskytovat v každém bodě dokonalou oporou, musí to být dostatečně tuhá a prodyšná matrace. Akce se objevují pravidelně, díky čemuž můžete pořídit třeba nákladnější eko matrace k vysoce kvalitní výplní za rozumné peníze.

Na čem za mlada ležíš, na to si zvykneš…

Pro děti odborníci doporučují spíš tvrdší matrace. Pokud si na ně zvyknou, do budoucna bude pro ně tvrdší poležení samozřejmostí. Pro páteř je totiž podle ortopedů tvrdší matrace zdravější. Důležité je, aby zejména v bederní oblasti držela správný tvar a poskytla tak tělu dokonalé uvolnění. Díky akcím obchodníků jsou i dražší kousky často poměrně levné. Matrace vybírejte také s ohledem na vaši váhu. Dostatečná musí být také její nosnost.

Sportovec nebo hráč

Pokud vybíráte matraci pro své dospívající děti, mějte na paměti, že parametry jejich lůžka se příliš neliší od parametrů dospělých. Důležité jsou ovšem jejich zájmy. Pokud máte doma sportovce, měli byste mu opatřit trošku jiné vybavení než fanouškovi počítačových her. Pokud máte doma kombinaci obou, využijte akce matrace 1+1, v rámci kterých můžete ušetřit i tisíce korun. Nezapomeňte, že ať už se rozhodnete využít jakoukoliv akci, nejlépe je nejdřív si matraci osobně vyzkoušet.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová