Karavan není rohlík. Na co si dát pozor, až si budete plnit sen?

S vlastním se cestuje jinak než s vypůjčeným. Ale těch peněz... Jenomže srdci člověk neporučí, a byť nejde o nejvýhodnější investici, vůni nového karavanu se jen tak něco nevyrovná. Pokud jste došli k závěru, že své těžce vydělané peníze proměníte v pojízdný minipenzion, pravděpodobně vás nikdo a nic neodradí. A děláte dobře, protože sny se mají plnit! Jen se snažte držet několika základních pravidel, protože najít ideální model není pro nezkušeného karavanistu tak úplně snadné.

Ujasněte si, co od karavanu očekáváte

Nabídka karavanů je neuvěřitelně široká a člověk neznalý se v ní snadno ztratí. Anebo popadne prvnímu dojmu a koupí si model, který se mu líbí, ale neodpovídá všem požadavkům. Nedělejte stejnou chybu a předem si ujasněte:
  • jak velký karavan potřebujete,
  • jaké příslušenství má být v základní výbavě,
  • zda má být karavan nezávislý na kempu (a na jak dlouho),
  • jaký je váš cenový strop.

Starší karavan si důkladně prohlédněte

Na nový karavan získáte záruku, u staršího si musíte prohlédnout každičký centimetr čtvereční. Možných rizik je poměrně dost – především by však do něj nemělo téct. Rozhodnete-li se přesto ušetřit, zaměřte se na sortiment ve specializovaných bazarech. Prověřené modely ve vynikající kondici a s šestiměsíční zárukou najdete například v BURIMEXU.

Před koupí si karavan vyzkoušejte

Na první pohled se vám jeví jako jasná volba, ale později mohou vyjít najevo nedostatky, které jste si dříve neuvědomili – proto si vyhlídnutý karavan svědomitě osahejte. Představte si, že je váš a vyzkoušejte si veškeré úkony, které v něm budete pravidelně dělat. Otestujte funkčnost vybavení a v neposlední řadě si prověřte velikost postele. Bude vám rozměrově stačit? Rada na závěr? S výběrem karavanu nespěchejte. Porovnejte co nejvíce modelů a dejte si trochu na čas. Vždyť vás bude provázet při cestování po mnoho budoucích let, nesnižujte se proto k žádným kompromisům!

Publikováno: 03. 03. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Nikola Vondrová