4 tipy k udržitelnosti. Jak upcyklovat předměty z domácnosti?

Vyhazovat každý měsíc o něco méně do popelnice, to je meta mnoha současných domácností. S upcyklací se vám to podaří. Vdechněte nový život starým věcem.

Krásné závěsy

Záclony má snad každá domácnost. Jemná krása na oknech ale může být ještě doplněna o další ozdoby. Milujete záclony a závěsy? Vytvořte si jich dostatek, abyste mohli své moderní garnýže pravidelně doplnit o různé nápady a dekorace. Působivé závěsy se dají vytvořit ze starších lůžkovin, formou patchworku se vám podaří skvělé motivy. Nebo si vytvořte závěs z mušliček z dovolené. Snadné bude také vytvořit si provázkový závěs ze starých knoflíků. Popusťte uzdu své představivosti. Z čeho budete tvořit?

Originální květináče

Květináče pro pokojové rostliny stojí spoustu peněz. Nemusíte za ně dávat ani korunu. Projděte dokonale vaši kuchyň a najděte nádobí, které již končí svou službu. Budete tak mít originální květináče v podobě puntíkovaného hrníčku, hrnce, nebo třeba naběračky. Sukulenty si vypěstujete i na obyčejné lžíci. Zabydlete svůj domov originálním způsobem.

Pořadače z krabic

Krabice jsou nedílnou součástí dnešní společnosti. Mnoho potřeb nám přichází v krabici kurýrní službou. Až budete příště vyhazovat krabice, ještě se na ně podívejte a projděte si domov. Krabice od bot jsou za použití úklidového papíru skvělou možností, jak si uspořádat domácnost. Že by ponožky konečně našly své pevné místo? Nebo budou pudinky, vanilkové cukry, koření a želé mít konečně svou přihrádku ve spižírně? Pořadače se hodí pro všechny drobné předměty.

Starý nábytek? Ale no tak!

Pozorujete v domácnosti, že váš nábytek už nutně potřebuje vyměnit? Pokud se jedná jen o jeho barevné ladění, snadno jej můžete obrousit a natřít novým odstínem. Nebo opět upcyklujte. Ze staré skříně se stane parádní zázemí pro vaše bylinky na balkóně nebo na zahradě. Už víte, který krok bude pro vás nejlepší?

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová