Jak vybrat správnou matraci?

Jistě se shodneme na tom, že matrace má vliv na náš spánek. Právě matrace se na kvalitě našeho spánku opravdu razantně podílí. Má vliv nejen na náš spánek, ale také na zdraví. Právě matrace může být důvodem, proč nás bolí záda nebo proč neustále trpíme migrénami. Abyste těmto problémům zamezili, respektive předešli, měli byste do kvalitní matrace investovat. Investice do matrace je totiž opravdu krok k lepšímu. Otázkou ale je, jak si vhodnou matraci vybrat. Pokud se rozhodnete vybrat si novou matraci, na internetu i v kamenných prodejnách vás pravděpodobně překvapí množství nabízených matrací. Výběr tak není zrovna snadný, naopak se jedná spíše o těžkou záležitost. Abyste však nad vybíráním nestrávili hodiny, poradíme vám pár tipů, které vám při výběru matrace krapet pomohou.

Informujte se o nosnosti matrace

Jestliže se vás někdo zeptá, jaká je vaše hmotnost, neberte to jako urážku. Právě vaše hmotnost je při výběru matrací velice důležitá. Ať už si chcete koupit latexovou matraci, matraci ortopedickou nebo matraci zdravotní, v každém případě je třeba se informovat o její nosnosti. Každá matrace unese jinak těžkého člověka.

Dobře zvolte rozměr i velikost

Při výběru matrací hraje roli i rozměr a velikost matrace. Právě rozměr a velikost matrace může zajistit dokonalé pohodlí. Zajímejte se především o výšku matrace. Ať už jde o matraci zdravotní či jiný typ, neměla by přesahovat zhruba o pětadvacet centimetrů. Zajímejte se také o výšku - matrace by neměla být nižší než patnáct centimetrů. A co se týče šířky matrace, i ta je důležitá. Odvíjí se však vždy od velikosti vaší postele.

Aby matrace zamezila zdravotním problémům

Pokud vybíráte novou matraci proto, že se potřebujete zbavit bolesti zad, kloubů nebo bolesti hlavy či jiných zdravotních problémů, měli byste volit takovou matraci, která je buď zdravotní, nebo ortopedická. Tyto druhy matrací vás rázem zbaví zdravotních problémů, které vás sužují a trápí.

Publikováno: 30. 12. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová