Jak vybrat peněženku pro muže?

Pánové, vybíráte si novou peněženku? Dámy, rády byste překvapily svého manžela, přítele nebo jiného důležitého muže dárkem v podobě peněženky? Máme pro vás rady, jak vybrat tu správnou. Výběr je široký, volit se dají různé materiály, velikosti, tvary i styly.

1. Materiál

Nejvyhledávanější jsou peněženky z pravé kůže. Nejen, že vypadají elegantně, ale jsou také nejkvalitnější a nejdéle vydrží. Vhodnou alternativou je eko kůže. Není živočišným produktem, a tak je vhodná také pro vegany a další muže, kteří pravou kůži odmítají. Pozor ovšem na levné náhražky kůže, ty nebývají dost odolné. Další možností jsou textilní peněženky.

2. Styl

V závislosti na použitém materiálu se liší také jednotlivé styly peněženek. Odpovídat by měly alespoň přibližně tomu, jak se majitel peněženky obléká, co mu je blízké. Možné je samozřejmě vlastnit dvě peněženky – sportovní a elegantní – a střídat je podle situace. Být oblečen v obleku a vytáhnout z aktovky sportovní peněženku, by mohlo být faux pas, pro pobyt v přírodě je však taková peněženka naprosto ideální.

3. Velikost

Větší peněženky jsou přehlednější a vejde se do nich více peněz, věrnostních karet a dokladů. Pro ty, kdo nosí peněženku většinou v kapse, je ovšem lepší peněženka menších rozměrů. Zkuste najít vhodný kompromis.

4. Barva

Pánské peněženky nejsou barevně ani zdaleka tak pestré jako peněženky pro dámy. Kožené peněženky jsou obvykle černé, šedé nebo hnědé. Volba záleží především na osobním vkusu. Vybíráte-li peněženku pro sebe, řiďte se vlastní intuicí, pokud vybíráte dárek, popřemýšlejte, jaké doplňky obdarovaný nejčastěji nosí. Jaké barvě bot dává přednost? Jak vypadá jeho stávající peněženka? Širší škálu barev nabízejí sportovní peněženky.

5. Kvalita

Nebojte se investovat do dražších peněženek od osvědčených značek. Vydrží mnohem déle bez poškození.

Publikováno: 10. 10. 2019

Kategorie: Móda a krása

Autor: Nikola Vondrová