Jak vybírat zahradní sekačku

Zahradní technika je základem pro správnou a pohodlnou údržbu zahrady. Jak vybírat, abyste byli spokojeni? Určující se výměr vaší zahrady, ale i další parametry. Přejete si sekat i o víkendu? Nebo se o svou zahradu nechcete starat a necháte to na robotické sekačce?

Výměr zahrady je určující pro správnou volbu sekačky

Je vaše zahrada spíše menší a má do 500 metrů čtverečních? Zde se nabízí nejširší výběr zahradní techniky, ze které můžete vybírat. Robotické sekačky se postarají o práci zcela samy, elektrické sekačky jsou velmi tiché, benzínové sekačky nabízejí vysoký výkon a rychlý proces práce. Samozřejmě ale můžete i zvolit zahradní traktory – to totiž využijete po celý rok. Budete s nimi odhrnovat sníh, starat se o přepravu předmětů na svém pozemku, převážet dříví, nebo odvážet zahradní odpad.

Jak to bude s hlučností sekačky?

Mezi nejtišší stroje se řadí elektrické a akumulátorové sekačky. Tyto stroje mají nižší výkon než benzínová sekačka a zahradní traktor, proto se neřadí k příliš hlučným strojům. Elektrický pohon zajišťuje možnost sekání i o víkendu, kdy si nepřejete rušit své sousedy hlukem. S elektrickou a akumulátorovou sekačkou můžete pečovat o zahradu kdykoliv chcete.

Robot vykoná práci za vás

Nechcete se stát otrokem své zahrady a raději byste se spolehli na techniku? Můžete si klidně odjet na dlouhou dovolenou, o vaši zahradu bude postaráno. Robotické sekačky se starají o údržbu zcela autonomně. Pouze stačí stroj naprogramovat a poté již dokáže rozeznat květinový záhon a vyhnout se mu. Když se robot vybíjí, sám si zajede na nabíjecí stanici a pokračuje v práci poté, kdy je již nabitý. Naprogramujte si stroj a sekejte zahradu, aniž byste museli vstát z pohovky. Pro výběr zahradní sekačky je určující rozměr vaší zahrady. Větší zahrady se lépe udržují zahradním traktorem nebo benzínovou sekačkou.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Nikola Vondrová