Proč je nošení roušky důležité?

V posledním roce takřka zlidovělo heslo "moje rouška ochrání tebe, tvoje rouška ochrání mě ". Navzdory tomu spousta lidí stále neví, zda jsou roušky skutečně efektivní ochranou před onemocněním covid-19 a nechtějí je nosit, leč jim to nařizuje zákon. V následujících řádcích vám prozradíme vše, o byste měli na dané téma vědět a přidáme tip na antibakteriální roušky, které jsou pohodlné a dobře se nosí.
Roušky jsou momentálně povinné, při čemž povinnost se mění na základě protiepidemického systému PES – pokud si nejste jistí, kde všude ji nosit, sledujte stránky ministerstva zdravotnictví.

Proč je tak důležité nosit roušku?

Důvodem nošení roušek je minimalizace rizika přenosu onemocnění COVID-19, který se momentálně vyskytuje prakticky na celém světě. Koronavirus se u většiny lidí projevuje tzv. bezpříznakově, případně má velmi lehký průběh. K obvyklým potížím patří ztráta čichu, rýma, nachlazení, k méně příjemným pak bolesti kloubů apod. Obtíže obvykle trvají 1-5 dní, poté odezní. Naprostá většina lidí koronavirus přečká v domácích podmínkách, aniž by byla vyžadována hospitalizace, u osob spadajících do rizikové skupiny však hrozí mnohem závažnější průběh, který vyžaduje pobyt na jednotce intenzivní péče. Což je důvod, proč roušku nosit i v případě, že vám závažné komplikace nehrozí – smyslem opatření je zabránit šíření nákazy a ochránit rizikovou skupinu.

Když roušku, tak stylově

V úvodu jsme zmínili, že roušku lze nosit i s úsměvem na rtech – byť pod ní úsměv nikdo neuvidí. Pokud si potrpíte na jedinečné módní doplňky, koukněte se na luxusní pánské a roušky pro ženy v nabídce Rouškoshopu. Na rouskoshop.cz seženete designově vyladěné kousky z potištěného polyesteru s vnitřní textilií s aktivním stříbrem zabraňujícím množení mikroorganismů. Tyto roušky vyrobené v české profi dílně nejsou jen stylové a efektivní – při nošení jsou velmi příjemné na obličej.

Publikováno: 05. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a lifestyle

Autor: Nikola Vondrová