Jak nejrychleji prodat vozidlo

Rádi byste použili finance za vaše vozidlo na nákup nového auta, nebo na své další projekty? Máme pro vás tipy na extra rychlý prodej auta. Který z nich využijete vy?

Výkup vozidel vám dodá finance ihned

Jestliže je faktor času pro vás podstatný a nepřejete si čekat dlouhé měsíce, než se najde vhodný kupce pro vaše auto, zvolte výkup vozidel. Právě tímto způsobem budete mít jistotu, že za své auto získáte maximální možnou cenu, a navíc bez čekání. Výkup auta zajistí finance na vašem účtu nebo na ruce ihned po podpisu smlouvy. Tímto způsobem se dají vykupovat i havarovaná vozidla, dodávky, nebo třeba auta s leasingem. Výkup je nejrychlejší možnost, jak auto prodat.

Prodej přes bazar chvíli trvá

Pokud vám nevadí, že budete chvíli čekat, a že budete muset platit autobazaru provize z prodeje, jděte do prodeje vozidla za pomocí autobazaru. Buď se domluvíte, že se autobazar postará i o schůzky s případnými zájemci, nebo si je ošéfujete sami. Prodej přes autobazar je o něco méně výhodný. Čekáte totiž déle, než se objeví vhodný zájemce o vozidlo. To může trvat několik měsíců, během kterých hodnota vašeho vozu stále klesá. Pořád se ale jedná o možnost, jak auto prodat během několika měsíců. To samé platí i pro výkup dodávky.

Mějte vše ve svých rukou

Nepřejete si, aby vám do prodeje někdo zasahoval? V tom případě si zajistěte, abyste měli prodej svého vozu pevně ve svých rukou. Budete potřebovat dobře sepsanou smlouvu a hodně trpělivosti. Auto nafotíte, napíšete poutavý inzerát. A čekáte, až se někdo ozve. Následně trávíte svůj čas schůzkami s případnými zájemci. Ti se samozřejmě snaží snížit cenu vašeho vozu tím, že na něm hledají nedokonalosti. Chce to ale pevné nervy a jistě se vám prodej podaří. Může to ovšem několik měsíců trvat. Prodej auta je nejrychlejší pomocí výkupu. Také ostatní možnosti jsou však k dispozici.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Auto/moto

Autor: Nikola Vondrová