Jak funguje termolis na potisk a jaké je jeho praktické využití?

Jsou věci, bez kterých se sice obejdeme, ale když už se k nám nějakým způsobem dostanou, náš život díky nim dostává nový rozměr. Jednou z nich je i termoliszařízení, které se používá k potisku předmětů všeho druhu. Jak mašinka pracuje, k čemu ji můžete využít a kde se po ní poohlédnout? Všechny důležité informace najdete v tomto článku.

Co je termolis?

3D termolis na potisk je stroj, který se skládá z kostry, mechanických částí, elektroniky a topné desky. Používá se při uchycení materiálu na určitý materiál či hotový předmět. Princip fungování je poměrně jednoduchý – uchycení materiálu má na starosti topná deska, která se musí nastavit na vhodnou teplotu a tlak. Chod termolisu řídí elektronika, která je instalována uvnitř zařízení. Stejně jako v případě jakéhokoliv jiného stroje na podobné bázi, je i u termolisu zapotřebí pravidelná údržba. Obvykle stačí ofuk stlačeným vzduchem, jež elektronické součástky zbaví prachu. Zároveň je nutné udržovat v čistotě topnou desku.

Dejte průchod kreativitě a začněte třeba podnikat

Pokud vás někdy napadlo, že si vytvoříte vlastní potištěné hrníčky, jen jste netušili, jak na ně potisk nanést, odpovědí je právě termolis. Potisk hrníčků je ovšem pouhým vrcholkem ledovce. Zařízení lze využít při potisku krytů a pouzder mobilních telefonů, přívěšků, puzzle, skleněných rámečků, hodin, talířů, dlaždic – a mnoha dalších předmětů atypického tvaru, které není možné potisknout klasickým plochým lisem.

Kde termolis na potisk zakoupit?

Kvalitní termolisy, ale také sublimační tiskárny, řezací plotry a veškerý spotřební materiál, najdete u specializovaného e-shopu termolisy.cz. Pokud netušíte, jaký termolis vybrat či jaký zvolit řezací plotr, prodejce vám ochotně poradí.

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Nikola Vondrová