Nejen Karlštejn, ale i jeho okolí stojí za návštěvu!

Hledáte tip na skvělý výlet s rodinou či partou přátel? Pokud se nechcete trmácet stovky kilometrů daleko, nemusíte. K nejkrásnějším památkám v blízkosti Prahy patří Karlštejn. Kromě monumentálního hradu však stojí za pozornost také blízké okolí. Která místa byste rozhodně neměli minout? V případě těch následujících rozhodně nebudete litovat ani jediné minuty.

Muzeum betlémů

Nemusíte patřit k milovníkům betlémů, abyste si užili podívanou na staré české betlémy vyřezávané z dřeva. Kolekce čítá také díla z netradičních materiálů, jako jsou chleba či cukr. Podle serveru TripAdvisor patří muzeum betlémů k nejoblíbenějším turistickým cílům v okolí Karlštejna.

Vápencové lomy Amerika

Karlštejn se nachází v Českém krasu, což pro vás znamená jediné – budete se moct kochat krásnou přírodou. K nejznámějším přírodním útvarům patří soustava jámových vápencových lomů Amerika. Za pozornost stojí především Velká a Malá Amerika a Mexiko. Impozantní výhledy vás vskutku překvapí a možná zapomenete na to, že jste stále v České republice a nikoliv na jiném kontinentu.

Romantika v Hotelu Mlýn

Rozhodnete-li se v Českém krasu strávit několik dní, jistě vám přijde vhod na stylové Karlštejn ubytování. Najdete ho ve známém čtyřhvězdičkovém Hotelu Mlýn Karlštejn, který má na TripAdvisoru také vynikající hodnocení. Luxusní Hotel Karlštejn je jasnou volbou pro všechny zamilované, ale na své si samozřejmě přijdou také ostatní. Nudit se rozhodně nebudete – mezi aktivity v Hotelu Karlštejn patří grilování na venkovním ostrově s party stanem, relaxace ve hotelovém wellness centru, domácí ZOO nebo řecké speciality v nedaleké Taverně U Ezopa.

Voskové muzeum na hradě

Nedílnou součástí hradu Karlštejn je voskové muzeum s figurínami známých osobností. Chcete-li se seznámit se slavnými postavami, které formovaly české dějiny, máte jedinečnou možnost. Vypadají jako živé!

Publikováno: 31. 08. 2017

Kategorie: Cestování

Autor: Nikola Vondrová

Tagy: karlštejn aktivity | karlštejn okolí | výlet karlštejn